ÜlkeKültür.com

Kripto varlık fonlarından çıkışlar 6. haftaya taşındı

0 165

Investing.com – Kripto paralara dayalı yatırım fonlarında çıkış serisi devam ediyor. Fon çıkışları 6. haftada da devam etti.

CoinShares tarafından sunulan rapora nazaran fon çıkışları Bitcoin fonları üzerinde odaklanmaya devam ederken altcoin fonları ortasında Algorand ve Ethereum’dan çıkışlar da dikkat cazip ölçülere ulaştı.

Kripto para yatırım eserleri, geçen hafta 39 milyon dolarlık net çıkış kaydetti. Böylelikle 6 haftadır devam eden fon çıkışları toplamda 272 milyon dolara ulaştı. Bununla birlikte süreç hacmi, %38 ile yılbaşından bu yana %58 olarak hesaplanan ortalama süreç hacminin altında kalmaya devam ediyor. Bu, kripto para piyasasındaki düşük hacimle paralel bir durum olarak ortaya çıkıyor.

Kurumsal yatırımcıların kripto yatırım fonlarından çıkışının odak noktasında tekrar 11 milyon dolar çıkış görülen Bitcoin eserleri vardı. Bitcoin Short fonları da 11 milyon dolar çıkış görürken yatırımcıların BTC yatırımından uzaklaşmaya devam ettiği görüldü. Öbür yandan Bitcoin Short eserlerinden çıkan para ölçüsü dikkat çeken boyutlara ulaştı. Bitcoin’in düşüşüne endeksli fonlar Mayıs ortasında 198 milyon dolar doruğundan bugün 144 milyon dolara kadar geriledi.  

Altcoin fonlarına baktığımızda daha ölçülü geri çekilmelerin görüldüğü bu piyasada geçen hafta çıkışlar devam etti. Geçen haftanın dikkat çeken süreçlerinde 8 milyon dolarlık kayıp gören Algorand ve 6 milyon dolara yakın çıkış görülen Ethereum fonları öne çıktı. Daha düşük ölçülü çıkışlarda Litecoin ve Uniswap dayanaklı fonlardan sırasıyla 500 bin dolar ve 200 bin dolarlık kısmi çıkışlar kaydedildi.

Ülke bazında bakıldığında geçen hafta tüm piyasalardan çıkış olduğu görüldü. En yüksek çıkış 11 milyon dolara yakın ölçüyle ABD piyasasında gerçekleşti. ABD’yi sırasıyla 9 milyon dolar ile Almanya ve 8,5 milyon dolarla İsviçre izledi.

CoinShares bilgilerine nazaran Blockchain kesiminde faaliyet gösteren şirketlerin payları, geçen hafta 3,4 milyon dolarlık kısmi çekimlere maruz kaldı.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking