ÜlkeKültür.com

Kripto sanayisinde günün özeti

0 0

Investing.com – Kripto para bölümü bugün sakin bir görünüme sahipti. Günün öne çıkan başlıkları ortasında ise Mt. Gox borsasından çalınan Bitcoin’lerin 7 yıl sonra hareket etmesi, Ethereum ağında stake edilen ETH’lerin çekim süreçleri için test çalışmalarına başlaması, Binance CEO’sunun kurtarma fonu hakkında yaptığı açıklamaları, Pantera Capital’in Bitcoin kestirimi ve Rusya’nın ulusal bir kripto borsası kurma planları vardı. 

Gündemdeki başlıkların gölgesinde kalan başka kripto para gelişmelerine ise haberimizin devamında göz atabilirsiniz. 

Cardano sabit varlık ekosistemi Ardana, faaliyetlerini durdurdu 

Cardano ağı üzerinde çalışan sabit kripto para üzerine merkezsiz bir ekosistem olan Ardana, finansman ve proje vakit çizelgesi meçhullüğü nedeniyle çalışmalarını durduğunu açıkladı.

Ardana Labs, projenin kodunun açık kaynak olarak kalacağını ve başka geliştiricilerin isterlerse projeyi devam ettirebileceğini aktardı. Ardana ile birlikte projeyle güçlü bağları olan Orbis de çalışmalarını durdurdu. Bunun yanında Cardano ağında kıymetli bir DEX olan SundaeSwap takımı, geçen yıl bu projeleri bünyesine katmak için birtakım teşebbüslerde bulunmuştu. 

Shiba Inu, Travala ile iş birliği yapacak

Shiba Inu grubu, Travala ile iştirak kurduklarını duyurdu ve yapılan muahedeye nazaran SHIB tokeni, Travala üzerinden yapılan rezervasyonlarda ödeme aracı olarak kullanılabilecek. 

SHIB tokeninin, bu iş birliğiyle kullanım alanı daha da genişleyecek. Böylelikle kullanıcılar Travala.com sitesinde 3 milyondan fazla otel, uçuş ve aktiflik için SHIB tokenini kullanabilecek. 

Shiba topluluğuyla ilgili dünkü gelişmelerde ise Dünya İktisat Forumu’nun Global Metaverse Siyaseti oluşturma uğraşlarında Shiba grubuyla birlikte çalışma talebi vardı.

SHIB yatırımcılarının %75’inden fazlası, şu an ziyanda devam ediyor

SHIB tokeni, piyasanın geri kalanıyla birlikte 2022 yılı boyunca düşüş trendine devam ederken bu durum kripto varlık yatırımları ortasındaki kâr/zarar durumunda değerli bir değişikliğe yol açtı.

Güncel datalara nazaran SHIB yatırımı yapan bireylerin %76’sı şu an ziyanda bulunurken yalnızca %15’i kârda, geri kalan %9’luk kesim ise başa baş devam ediyor. 

Blockchain datalarına nazaran SHIB sahiplerinin yarısından fazlası kripto varlığı bir yıldan uzun müddettir tutuyor. %40’ı bir yıldan kısa müddettir SHIB sahibi olarak gözükürken %8’i ortalama bir aydan az müddettir SHIB sahibi. 

Kripto kredi şirketi Hodlnaut, Singapur’da soruşturmayla karşı karşıya

Singapur merkezli kripto kredi şirketi Hodlnaut’ın, dolandırıcılık argümanlarıyla polis soruşturması altında olduğu bildirildi.

Yerel haber ajanslarına nazaran mali polis, yaz ayından bu yana artan şikayetlerin akabinde şirket kurucuları hakkında soruşturma başlattı. Yapılan açıklamada şikayetlerin şirketin iflas eden Terra ekosisteminden olumsuz etkilenmesine karşın bu durum hakkında yanlış ve aldatıcı beyanlar verdiği formunda ağırlaştığı belirtildi. 

Ağustos ayında faaliyetlerini durduran Hodlnaut idaresi, o devir yakın vakitte operasyonlarına devam etmek için yapılandırma planları üzerinde çalıştıklarını beyan etmişti.

AB Blockchain altyapı planı, parlamento tarafından kabul edildi

Avrupa Parlamentosu, şirketlerin ve kamu faaliyetlerinin çalışmalarını dijitalleştirmesine yardımcı olacak “Dijital On Yıl” siyaset programını oy çokluğuyla kabul etti.

Bugün yapılan oylamada program, 25 çekimser ve 22 red oya karşı 529 kabul oyuyla onaylandı. 

Politika programı, Avrupa Birliği’nin 2030 yılına kadar dijitalleşme gayelerine ulaşma planını içeriyor. Program kapsamında ortak data altyapısı oluşturmak, bilgi süreç performansını artırmak, 5G internet koridorlarını kullanıma sunmak ve Blockchain ile Web3 tahlillerine yatırım yapmak üzere bahisleri kapsayan amaçlar bulunuyor.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya