ÜlkeKültür.com

Kripto piyasaları yeni bir iflas kaygısıyla düşüşe devam ediyor

0 0

Investing.com – Kripto para piyasaları, bugün de negatif seyrine devam ediyor. Toplam piyasa kıymeti, dün 760 milyar dolara kadar geriledikten sonra fon girişlerinin zayıf kalmasıyla kripto paraların kıymet kaybetmeye devam ettiği görülüyor. 

Kripto piyasalarını bu hafta huzursuz eden olay ise büyük kurumlara likidite sağlayan şirket olan Genesis’in şimdi likidite açığını kapatacak kâfi fonu bulamaması, bugün gündeme yansıyan gelişmelerde Genesis, son olarak Binance’ten fon talebinde bulundu, fakat en büyük kripto para borsasından olumsuz karşılık aldı. Bu gelişmenin akabinde Genesis’in iflas müracaatında bulunabileceği söylentileri artmaya başladı. 

Genesis idaresinin iflas konusunun şu an gündemlerinde olmadığını söylemesine karşın kısa vadeli yükümlülüklerini yerine getirecek fonu şimdi bulamaması, piyasaları endişelendirmeye devam ediyor. Öteki yandan Genesis’in muhtemel bir iflası, kimi kripto şirketlerinin teminattaki kripto varlıklarının tasfiye olma riskini beraberinde getirdiği için varlık fiyatları baskılanmaya devam ediyor. 

Bu olumsuz ortamda Bitcoin, dün yılın taban düzeyini 15.476 dolar olarak belirledikten sonra zayıf bir toparlanma gördü ve ortalama 15.900 dolar düzeyine kadar yükseldikten sonra gün içi süreçlerde istikametini tekrar aşağı çevirdi. 

Bugün prestijiyle 15.000 dolar bandına yerleşen Bitcoin, dünden bu yana %2’ye yakın kayıpla 15.700 dolar bandında süreç görüyor.

Altcoin piyasasında son durum

Ethereum, son 48 saatte hızlanan satışlarda dün 1.100 doların üzerinde kapanış görmesine karşın bugün yeni bir satış dalgasıyla bu fiyat takviyesini kaybetti ve ortalama 1.080 dolarda dayanak buldu. Son 24 saatte %3 düşen Ethereum, haftalık bazda %13 paha kaybına sahip. 

İlk 10’da bugün karışık bir seyir kelam konusu. XRP, bugün 0,35 dolar takviyesine tutunmayı başardı ve yüksek piyasa bedeline sahip kripto paralar ortasında %3 paha artışıyla müspet bir ayrışma gördü. 

Günün birinci saatlerinde satıcılı hareket eden MATIC, öğlenden sonraki süreçlerde bir sıçrama gördü ve günlük paha kazanımını %3,5’e taşıyarak 0,82 dolar bandına yükseldi. BNB, ADA ve DOGE ise bugün %1 bandında düşüşle devam ediyor. 

En büyük 100 kripto para ortasında bugünkü kısıtlı kıymet artışları vardı. LINK ve LTC, %5 yükselişle en çok artan kripto varlıklar oluyor. XRP ise birinci 100’de en çok yükselen 3. kripto para pozisyonunda.

Bugün en çok düşüş gören altcoin’ler ise XEM, CHZ ve GMX olarak devam ediyor. 

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya