ÜlkeKültür.com

Kripto paraların olumlu yükselişi devam ediyor

0 55

Kripto para piyasalarında hareketlilik devam ediyor. ABD ve AB iktisadından gelen enflasyondaki düşüş eğilimi gelişmeleriyle birlikte Fed ve ECB’nin para siyasetinde değişikliğe gideceği ya da faiz artırım suratını yavaşlatacağı beklentisi kripto para fiyatlarını üst taşımaya devam ediyor.

Küresel iktisat enflasyon sıkıntısıyla gayretini sürdürüyor. En ağır yarayı alan ABD ve AB ekonomilerinde enflasyon düşüş eğilimine girdi. Bundan ötürü piyasalardaki istikrar ögeleri da değişmiş oldu. Ons altın güç kazanırken gram altın tarihi yüksek düzeylere ulaştı. Petrol fiyatları düşen enflasyonla birlikte güçlendi. Fed ve ECB’den faiz indirimine yönelik yönlendirme ya da faiz artırım suratının yavaşlamasına yönelik beklentiler ortaya çıktı.

Tüm bu gelişmelere paralel olarak kripto para üniteleri yükselişe geçti. 3 haftadır yükseliş grafiği sergileyen kripto paralarda süreç hacmi yine 1 trilyon doların üstüne çıktı.

Kripto para üniteleri Kasım 2021’de gördükleri tarihi yüksek düzeylerden çok daha düşük düzeylerde süreç görüyor. Hem paranın vakit bedeli hem de 2022 yılındaki yüksek enflasyon nedeniyle kripto para yatırımcılarının paraları büyük kayıplar yaşadı. Paralarının kıymetlenmesi için eski düzeylerine çıkmasının yanında kendi para ünitelerine yönelik olarak enflasyon oranını da üstüne koyup hesaplamaların bu formda yapılması durumunda gerçek kârlılık ortaya çıkacaktır.

Bitcoin

Lider kripto para ünitesi Bitcoin’in 23 bin doları aşmasıyla öbür kripto para ünitelerini de hareketlendirdi. Bitcoin gün içinde en düşük 22 bin 292 dolar, en yüksek de 23 bin 78 doları gördü. Şu sıralar yüzde 1’e yakın düşüşle 22 bin 721 dolar seviyesinde süreç görüyor. Kasım 2021’deki tarihi tepesinde uzaklığı yüzde 67 düzeyinde.

Ethereum

Uzun müddettir düşüş eğiliminde olan Ethereum yüzde 0,23 oranında primle 1633 dolar düzeyinde süreç görüyor. Ethereum gün içinde en düşük 1607 dolar, en yüksek de 1663 dolar düzeyini gördü. 2021 Kasım’da gördüğü tarihi doruğundan uzaklığı ise yüzde 66 oldu.

bigpara.hurriyet.com.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/