ÜlkeKültür.com

Kripto paralar istikametini üst çevirdi: Hangi altcoin’ler kazandırıyor?

0 0

Investing.com – Kripto para piyasaları, haftanın ortasına gelindiğinde görünümü müspete çevirdi.

Geçen haftanın son gününde sert satışlarla yılın taban düzeylerine yanlışsız hareket eden büyük kripto paralar, dün taban fiyatları alım fırsatı olarak gören yatırımcıların müdahalesiyle istikametini üst çevirdi. 

ABD süreç saatleri öncesi toplam kripto para piyasa kıymeti 830 milyar dolara yükseldi. Son 24 saatlik ortalama süreç hacmi ise 65 milyar dolar ile düşük seyretmeye devam ediyor. 

Bitcoin, son 24 saatte %5 yükseldi ve 16.500 dolar üzerinde kalmaya devam ediyor. 318 milyar dolar bedeliyle piyasanın %38,5’ine hakim olan Bitcoin, bu hafta 15.500 dolara kadar düşerek son iki yılın taban düzeyini yenilemiş oldu. 

Kasım ayında %20’ye yakın kıymet kaybıyla devam eden Bitcoin, şu an Haziran ayındaki %37’lik aylık kaybın akabinde en yüksek aylık düşüş oranına sahip. 

Ethereum, taban düzeylerden gelen reaksiyon alımlarıyla %8’e yakın yükseliş gördü. Akşam saatlerine hakikat yükseliş ivmesi yavaşlarken Ethereum, 1.170 dolar bandında hareket ediyor.

İlk 10’da bugün öne çıkan altcoin, BNB oldu. Binance’in lokal varlığı son 24 saatte %17’yi bulan kıymetli bir yükseliş kaydetti ve 300 dolar hududuna sıçradı. An prestijiyle DOGE de %10’a yakın yükselişle 0,081 dolar düzeyine yükseldi. Başka yüksek piyasa kıymetine sahip altcoin’lerden XRP, ADA ve MATIC ise %5’e yakın kıymet artışlarına sahip. 

İlk 100 kripto parada son durum

İlk 100 kripto parada bugün 20 altcoin, çift haneli oranlarda paha artışı gördü. Bunlar ortasında CRV, LTC, CVX, gün içinde %20’nin üzerinde kıymet artışlarıyla en çok yükselen altcoin’ler oldu. Son 24 saatlik yükselişiyle 78 dolara ulaşan LTC, birebir vakitte haftalık bazda %40’a yakın kıymet artışıyla haftalık bazda en çok kazandıran altcoin olarak devam ediyor. 

Şu an birinci 100’de dünkü fiyatına nazaran ekside olan kripto para bulunmazken yatay hareket eden kripto varlıklar ortasında BNX, PAXG ve TON olarak devam ediyor. 

ABD süreç saatlerinde piyasada volatilite artışı görülebilir. Bu ortada ABD vadeli endekslerinin de gün boyunca müspet hareket ettiği görüldü. Dolar endeksi ise dün yarım puanlık düşüşün akabinde bugün de kısmi bir geri çekilmeyle 106 bandına gerçek hareket etti.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya