ÜlkeKültür.com

Kripto paralar iki günlük kazanımlarını muhafazaya devam ediyor

0 0

Investing.com – Kripto paralar, bugün daha çok yatay hareket ediyor. Toplam piyasa kıymeti, günün birinci saatlerinde 850 milyar dolara kadar yükseldikten sonra şu an 830 milyar dolarda bulunuyor. 

ABD piyasalarının bugün Şükran Günü nedeniyle tatil olmasına bağlı olarak günün geri kalanında sakin seyretmesi beklenen kripto piyasaları, son 24 saatte 60 milyar doların altında süreç hacmiyle devam ediyor. 

Bitcoin, piyasanın %38’ine hakim olmaya devam ederken dünden bu yana 16.500 dolar dayanağı üzerinde kalmaya devam ediyor. Asya süreç seansında bir ölçü talep artışı görülürken o esnada BTC fiyatı, 16.800 dolara kadar yükselerek günün tepesini oluşturdu. 

Ethereum, bugün %2’lik kısmi paha artışıyla devam ediyor. En büyük altcoin, gün içinde 1.200 dolar bandını test etti, fakat son saatlerde gelen satışlarla tekrar 1.200 doların altında el değiştirmeye devam ediyor. 

İlk 10’daki öbür kripto paralarda da bugün sakin bir görünüm hakim. BNB ve XRP, son 24 saatte %1’e yakın bedel artışına sahip. Bilhassa BNB, son 48 saatte %17’ye varan kıymetli bir kazanım sonrası bugün yükselişine 300 dolar hududunda orta vermiş durumda.

Hafta başında 0,35 dolarda takviye bulan XRP, bugün 0,38 dolar düzeyinde dirençle karşılaştı. ADA, DOGE ve MATIC de yatay hareketine devam ediyor. 

İlk 100 kripto para ortasında bugün öne çıkan altcoinlerin başında CRV, SOL, GMX, GRT ve BNX vardı. CRV, birinci 100’de %10 kıymet artışıyla çift haneli kazanıma ulaşırken bugün en çok kazandıran öbür altcoin’ler %5’in üzerinde yükseldi. 

Düşük süreç hacmiyle devam eden piyasada bugün kayıplar da kısıtlı kaldı. Buna nazaran; %3 ila %5 bandında düşen BTCB, KLAY, APT ve CHZ, en çok bedel kaybeden altcoinler oldu. 

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya