ÜlkeKültür.com

Kocaelide Büyük Operasyon

0 24

Kocaeli’de dolandırıcılara büyük operasyon!

Kurdukları sahte web siteleri üstünden prefabrik ev yapımı ve satımı vaadiyle vatandaşları dolandıran 23 kişi, Kocaeli ve Sakarya polisinin ortak yürüttüğü operasyonda gözaltına alındı. Yapılan aramalarda 100 bin lira nakit para ele geçirildi.

Edinilen bilgiye nazaran, siber suçların men ve takibine yönelik yapılan çalışmalarda, Kocaeli gündem haber ve Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince koordineli olarak yürütülen soruşturmada, oluşturdukları düzmece web siteleri üstünden prefabrik ev yapımı ve satımı vaadiyle vatandaşları dolandıran şahıslara yönelik Sakarya’da 20 adrese operasyon düzenlendi.

Operasyon çerçevesinde 23 şahıs kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan GBT sorgusunda şahıslardan biri hakkındaki 32 adet, biri hakkında 17 tane, 3 farklı şüpheli ile alakalı ise birer tane nitelikli dolandırıcılık suçundan aranma kaydı olduğu tespit edildi.

Şahısların ikameti ve yazıhane olarak kullandıkları dairelerde ekipler tarafınca meydana getirilen aramalarda; 2 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet sahte hüviyet, oldukça sayıda dijital materyal ile pos aleti, sözleşme, senet ve benzeri doküman ile yaklaşık 100 bin lira nakit para ele geçirildiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri