ÜlkeKültür.com

Kamu bankalarında faiz indirimi konut kredisi talebini canlandırdı

0 4

Kamu bankaları, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) 425 baz puanlık faiz indiriminin akabinde geçen hafta konut kredisi faizlerini düşürmüştü.

Tutarı 500 bin TL’ye kadar konut kredisinin faizini azami 15 yıl için yüzde 0.99 olarak belirleyen Ziraat Bankası, öteki vadeli ve fiyatlarda da faizler aşağı çekti. Sonrasında Vakıfbank ve Halkbank da 180 aya kadar vadeli konut kredisi faizlerini yüzde 1’in altına çekti.

BloombergHT.com tarafından ulaşılan kaynaklar, üç bankanın Cuma günü 12:30 itibariyle 34 bin kişi üzerinden 5.9 milyar TL’lik müracaat alındığı belirtildi.

Üç kamu bankası tarafından Salı günkü ortak basın açıklamasında konut kredisine rekor seviyede talep geldiği ve faiz indiriminin geçerli olduğu birinci iki günde 13 binden fazla müşterinin 2.1 milyar TL ile iki günde kaydedilen en yüksek konut kredisi başvurusunu yaptığı belirtilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan