ÜlkeKültür.com

İktisat ve siyaset gündemi- 9 Ağustos 2019

0 7

1- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi ve AK Parti Yozgat Vilayet Başkanlığını ziyaret edecek, Ankara-Sivas Yüksek Süratli Tren Projesi şantiye alanı ile Yozgat Havalimanı şantiyesinde incelemelerde bulunacak, AK Parti Vilayet Teşkilatı ile bir ortaya gelecek.

(Yozgat/11.00-20.00)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı öncesi görüntü konferans yoluyla vilayetlere canlı irtibat gerçekleştirerek karayollarındaki trafik önlemleriyle ilgili bilgi alacak.

(Ankara/15.00)

2- Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlık Başöğretmen Salonu’nda düzenlenecek “20 Bin Öğretmen Atama Programı”na katılacak.

(Ankara/10.00)

3- AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yüreğir Kültür Merkezi’nde vilayet istişare meclisi toplantısına ve akabinde teşkilat mensupları ile bayramlaşma programına iştirak edecek.

(Adana/17.00)

4- Memur ve memur emeklilerini ilgilendiren 5. Periyot Toplu Mukavelesi ile kamu emekçisini kapsayan 2019 Devri Kamu Kesiti Toplu İş Mukavelesi görüşmelerine ait gelişmeler takip edilecek.

(Ankara)

 

EKONOMİ

1- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Rize-Artvin Havalimanı ile Rize karayolu projelerinde incelemede bulunacak.

(Rize/11.00/14.00)

2- TÜİK, haziran ayı kırmızı et, süt ve süt eserleri ile kümes hayvancılığı üretimi istatistiklerini ve dış ticaret endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

 

DÜNYA DİPLOMASİ

1- 11. Büyükelçiler Konferansı sürüyor

– Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve büyükelçiler Bandırma Vapuru’nu ve Atatürk Anıtı’nı ziyaret edecek.

– Çavuşoğlu, Samsun Valiliği ile Büyükşehir Belediye Başkanlığına ziyaretlerde bulunacak.

– Bakan Çavuşoğlu, Samsun Valiliğince düzenlenen aktiflikte Ticaret Odası üyeleri, mahallî medya temsilcileri, öğrenciler ve akademisyenlerle bir ortaya gelecek ve hitapta bulunacak.

(Samsun/10.30-13.30)

2- Suriye’de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ne yönelik akınları ve başka gelişmeler takip ediliyor.

(İdlib/Halep)

3- Hindistan’ın Keşmir’in statüsünü değiştirmeye yönelik adımları sonrasında yükselen Pakistan-Hindistan tansiyonuna ait gelişmeler takip edilecek.

(İslamabad)

 

GÜNCEL

1- Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında ”silahlı terör örgütüne üye olma” kabahatinden 15 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açılan eski öğretmen 3 sanığın yargılanmasına Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesince devam edilecek.

(Adana/15.00)

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan