ÜlkeKültür.com

İktisat ve siyaset gündemi- 7 Ağustos 2019

0 2

Ekonomi ve siyaset gündemi- 7 Ağustos 2019

– Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy’i resmi merasimle karşılayacak. Erdoğan, baş başa ve heyetler ortası görüşmeler ile ortak basın toplantısının akabinde konuk cumhurbaşkanının onuruna resmi akşam yemeği verecek.

– TBMM Lideri Mustafa Şentop, 11. Büyükelçiler Konferansı’na katılan büyükelçilerle bir ortaya gelecek.

(TBMM/09.00)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, valilikte vilayet kıymetlendirme toplantısına katıldıktan sonra basın açıklaması yapacak, AK Parti Vilayet Başkanlığını ziyaret edecek, belediye arıtma alanında incelemede bulunacak ve belediyeyi ziyaret edecek.

(Isparta/11.00/13.30/15.30/16.30)

2- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlıkları ortasındaki “Gönüllülük Alanında İş Birliği Protokolü” imza merasimine katılacak.

(Ankara/10.30)

3- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Okulunda mezuniyet merasimine katılacak akabinde özel harekat yerleşkesinde incelemelerde bulunacak.

(Diyarbakır/10.00/12.00)

4- Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, M.İhsan Arslan Vakfı iş birliğiyle açılacak özel eğitim okulu için düzenlenecek protokol imza merasimine katılacak.

(Ankara/09.00)

 

DÜNYA DİPLOMASİ

1- 11. Büyükelçiler Konferansı sürüyor

– Adalet Bakanı Abdulhamit Gül büyükelçilere hitap edecek.

– Savunma Sanayi Lideri İsmail Demir ve Türkiye Maarif Vakfı Lideri Birol Akgün konferans kapsamında konuşma yapacak.

(Ankara/15.00/17.45/19.00)

2- Hindistan’ın Keşmir’in statüsünü değiştirmeye yönelik adımları sonrasında yükselen Pakistan-Hindistan tansiyonuna ait gelişmeler takip ediliyor.

(Ankara/İslamabad)

3- Suriye’de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin İdlib gerginliği azaltma bölgesine yönelik hücumları ve öbür gelişmeler izleniyor.

(İdlib/Halep)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya