ÜlkeKültür.com

İktisat ve siyaset gündemi- 6 Ağustos 2019

0 3

Ekonomi ve siyaset gündemi- 6 Ağustos 2019

– Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 11. Büyükelçiler Konferansı’na katılacak, partisinin genel merkezinde MYK toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/12.30/17.00)

1- TBMM Lideri Mustafa Şentop, Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov’u kabul edecek.

(TBMM/11.00)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- CHP Genel Lider Yardımcıları Ünal Çeviköz ve Orhan Sarıbal, CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.00/11.30) 

 

EKONOMİ

1- Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile KKTC Başbakanı Ersin Tatar tarafından kabul edilecek ve KKTC Güç ve İktisat Bakanı Hasan Taçoy’u ziyaret edecek.

(KKTC/11.30/12.05/12.40)

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tacikistan Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı Nematullo Hikmatullozoda eş başkanlığında Türkiye-Tacikistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komitesi (KEK) 10. Devir Toplantısı yapılacak.

– Toplantı kapsamında, iki ülke işbirlikleri için imza merasimi ve ortak basın toplantısı düzenlenecek.

(Ankara/10.30/11.00/11.15)

3- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, muadili Azerbaycan ve Gürcistanlı bakanlarla “Fındık Yetiştiriciliği Alanında Düzgün Niyet Beyanı”nı imzalayacak, fındık hasadının başlaması hasebiyle düzenlenen şenliğe katılacak.

(Ordu/11.00/15.30)

4- TÜİK, yılın birinci çeyreğine ait hanehalkı yurt içi turizm istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

 

DÜNYA DİPLOMASİ

1- 11. Büyükelçiler Konferansı sürüyor

– Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu “Sağlık ve Spor Turizmi”, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Türkiye’nin Sıhhat Hizmetlerinde Global Hedefleri” başlıklı panelde büyükelçilere hitap edecek.

– Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Çevre ve İklim Değişikliği” başlıklı oturuma katılacak.

– Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, DEİK/TİM tarafından, konferansa katılan büyükelçilere verilen akşam yemeğinde konuşma yapacak.

(Ankara/16.45/18.00/20.00)

2- Suriye’de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ne yönelik hücumları ve başka gelişmeler takip ediliyor.

(İdlib/Halep)

 

GÜNCEL

1- Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, Hac Tertibi Bilgilendirme Toplantısı düzenleyecek.

(Mekke/10.00)

2- FETÖ Davaları

– Düzce’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, 3’ü tutuklu 16 sanığın yargılanmasına Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Düzce/10.00)

– Adana’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında silahlı terör örgütüne üye olma hatasından dava açılan ve örgütün emniyet mahrem yapılanmasında yer aldıkları sav edilen eski polis 4 sanığın yargılanmasına Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesince devam edilecek.

(Adana/10.00)

– Adana’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında silahlı terör örgütüne üye olma hatasından dava açılan ve örgüte ilişkin hücre meskeninde yakalandıkları argüman edilen 2 sanığın yargılanmasına Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesince devam edilecek.

(Adana/15.00)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan