ÜlkeKültür.com

IHS Markit/Welch: Petrol fiyatları 60 – 65 dolar bandında seyreder

0 4

Bloomberg HT’de Akıllı Para programında Cumhur Örnek’e konuk olan IHS Markit Petrol Analisti Spencer Welch ABD ile Çin ticaret savaşlarında yeni tarifeler gelebileceği kaygılarıyla fiyatların dün sert biçimde düştüğünü belirtti.

Ocak ayından bu yana fiyatların 60 – 70 dolar bandında ve daha istikrarlı hareket ettiğini belirten Welch, global iktisadın zayıf olduğunu, bunun da fiyatları aşağıda tuttuğunu kaydetti.

Petrol fiyat iddiasını de paylaşan Welch, “Biraz daha yükselmesini bekliyoruz, varil başına 60 – 65 dolarları görebiliriz. Petrolde yüksek talebin olduğu bir devirdeyiz. OPEC ve ortakları üretim kesintisine devam ediyor. Petrol piyasası sıkılaşacaktır ve fiyatlar varil başına 60 – 70 dolar ortasında hareket edecektir” yorumunu yaptı.

İran konusundaki tansiyonun fiyatlarda üst taraflı baskıya neden olduğunu belirten uzman “Körfez’deki gelişmeler tasa verici. Tansiyonlar sebebiyle de fiyatlarda ölçülü bir artış olabilir” biçiminde konuştu.

Ham petrol fiyatları ABD Lideri Trump’ın Çin’e ek tarife getireceği haberinin global yavaşlama tasalarını artırmasıyla 4 yılın en büyük düşüşünü kaydetti, ABD tipi ham petrolün varil fiyatı dün % 7.9 düşüşle 53.95 dolara gerilemişti. Brent petrolün varil fiyatı da % 6’dan fazla paha kaybederek 60.67 dolara inmişti.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan