ÜlkeKültür.com

Grayscale ile SEC ortasındaki davanın birinci duruşması 7 Mart’ta

0 53

Investing.com – ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) geçtiğimiz yıl Grayscale şirketinin Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonunu bir borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürme başvurusunu reddetmişti. Bunun üzerine, Grayscale Haziran 2022’de bir dava açtı.

Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi, her iki tarafın da argümanlarını sunabileceği bir duruşmayı 7 Mart’a aldı. Duruşmaların başlangıçta 2023’ün ikinci çeyreğinde başlaması planlanıyordu, lakin Grayscale’in kardeş şirketi Genesis’in 11. Kısım iflas müdafaası için başvurmasıyla mahkeme yeni bir yaklaşım benimsemeye karar verdi.

SEC, GBTC’nin bir ETF’e dönüştürülmesi talebini, piyasa manipülasyonu riski olduğu ve münasebetiyle yatırımcıları koruyamadığı gerekçesiyle reddetmişti.

Genesis’in iflasıyla kontaklı olarak, Grayscale’in de ticari faaliyetlerini durdurmak zorunda kalabileceği düşünülebilir. Valkyrie Investments ve Osprey Funds şimdiden GBTC’yi satın almakla ilgilendiklerini tabir ettiler.

Grayscale şu anda 14,5 milyar dolarlık bir varlığı yönetiyor.

Haber: Marco Oehrl

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/