ÜlkeKültür.com

Gram altın 262,9 lira düzeylerinde

0 147

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının akabinde 262,9 lira düzeyinde dengelendi.

Gram altın, dün altının ons fiyatındaki yükselişe karşın dolar kurundaki düşüşe paralel günü yüzde 0,3 azalışla 261,7 liradan tamamladı.

Bugüne, ons altındaki paha yararının tesiriyle yükselişle başlayan gram altın, saat 11.00 prestijiyle evvelki kapanışın yüzde 0,5 üzerinde 262,9 liradan süreç görüyor. Birebir dakikalarda Kapalıçarşı’da çeyrek altın 429 lira, Cumhuriyet altını 1.757 liradan satılıyor.

Asya piyasalarında son 6 yılın en yüksek düzeyi olan 1.491,3 doları test ettikten sonra bu düzeyden hafif geri çekilen ons altın, şu sıralarda yüzde 0,9 kıymet yararıyla 1.486,9 dolardan süreç görüyor.

Analistler, altının ons fiyatının son altı yılın en yükseğinde seyrettiğini vurgulayarak, ABD ile Çin ortasında yaşanan tansiyonun bu fiyat hareketinde ana etken olduğunu kaydetti.

Bugün yurt içinde hazine nakit istikrarı, yurt dışında ise ABD’de mortgage müracaatları bilgilerinin takip edileceğini aktaran analistler, teknik açıdan ons altında 1.460 doların dayanak pozisyonuna gelebileceğini, 1.490 ve 1.506 düzeylerinin direnç olarak öne çıktığını kaydetti.

AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!