ÜlkeKültür.com

Google CEO’sundan bir garip açıklama: “Eğlenceyi para ile eş tutmayı bırakın.”

0 88

Dünyanın en güçlü şirketlerinden birine liderlik eden Google CEO’su Sundar Pichai, teknoloji devi maliyetleri düşürmenin ve işe alımları yavaşlatma sürecinin ortasındayken büyük olasılıkla çalışanlarıyla para hakkında konuşmak istemiyor. Lakin, çalışanlar sorduğu için, onlardan bir şey yapmalarını istiyor: “Eğlenceyi para ile eş tutmayı bırakın.

Pichai’nin geçtiğimiz günlerde tüm şirketle yaptığı kapsamlı bir toplantı sırasında yaptığı yorumlar, CNBC’nin elde ettiği bir ses kaydını içeren haberinde ortaya çıktı. Pichai’nin New York’ta Google çalışanlarının canlı iştirakiyle gerçekleştirdiği toplantıda, çalışanlar CEO’ya, bilhassa şirketin “rekor kârları ve devasa nakit rezervleri” olduğu bir periyotta, seyahatleri kısıtlayarak ve cümbüş bütçelerini ve ayrıcalıklarını azaltarak neden onlara karşı “haksız ve açgözlü davrandığını” sordu.

Google yöneticisi bu soruya cevap olarak, şirketin son on yılın en şiddetli makroekonomik durumlarından birinin ortasında “sorumlu davrandığını” söyledi. Toplantının öteki bir noktasında Pichai, maliyet düşürmenin iş yerindeki eğlenceyi nasıl etkilediğinden bahsetti. Şirketin kültüründe ve avantajlarında yapılan değişiklikleri haklı çıkarma teşebbüsünde Google’ın “küçük ve dağınık” olduğu günlere atıfta bulundu.

Daha fazla mesaj

CNBC tarafından bildirildiği üzere toplantıda Pichai, “Google’ın küçük ve huysuz olduğu vakitleri hatırlıyorum lakin o günler geride kaldı” dedi ve devam etti: “Eğlenceyi her vakit parayla eşitlememeliyiz. Bence çalışkan bir startup’a girebilirsiniz ve beşerler eğleniyor olabilir ve cümbüş her vakit paraya eşit olmamalı.

Şirket avantajlarıyla ilgili sorunun yersiz olduğunu söyleyemeyiz. Yıllardır Google’daki ve başka yerlerdeki teknoloji çalışanları, en azından bizler için neredeyse inanılmaz olan avantajlardan faydalanıyordu. Google Meslekler sayfasındaki “Avantajlar” sayfasına nazaran yerinde masaj terapistleri, yemek pişirme dersleri, meskende fitness, seyahat ayrıcalıkları ve sanat programları bunların ortasında yer alıyor.

Ancak birtakım değişiklikler olmasına karşın, bu avantajlardan rastgele birinin ortadan kalkıp kalkmayacağı muhakkak değil. Herkesin iştirakiyle gerçekleşen toplantıda konuşan Google yetkilileri, çalışanlara daha küçük ve daha resmi olmayan tatiller ve yeni yıl kutlamaları beklemelerini ve “aşırıya kaçmamaya çalışmalarını” istedi.

Bazı Google çalışanları, seyahat kısıtlamaları ile ilgili olarak çalışanlara şirketin ofise dönüş siyasetine uymaları gerektiğini söylemenin, ancak daha sonra “seyahat etmeye” yahut “bireysel bağlantıya” gerek olmadığını vurgulamanın çelişkili olduğuna dikkat çekiyor. Nisan ayında Google, çalışanların haftada en az üç gün ofislerinde olması gerektiğini duyurmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Tuzla Eşya Depolama - Bebek Takıları - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/