ÜlkeKültür.com

Goldman Sachs, ayı piyasasının sona ermediğini düşünüyor

0 74

Yazar – Senad Karaahmetovic

Goldman Sachs stratejistleri, banka müşterilerine “Ayı piyasası sona ermedi.” dedi.

Stratejistler, pay senetlerinin tabana vurduğu bir ortam için tipik olan şartlara şimdi ulaşılmadığına inanıyor. Stratejistler, bu noktadan itibaren değerlemelerin düşmesini ve bunun da “büyümedeki bozulma ivmesinde bir düşüş ve faiz oranlarında bir zirve” ile tıpkı vakte denk gelmesini bekliyor. Lakin o vakit sürdürülebilir bir toparlanmanın başlayabileceği belirtiliyor.

Fed enflasyonu yavaşlatmak emeliyle faiz oranlarını agresif bir formda artırmaya devam ediyor. Goldman Sachs analistleri, FOMC’nin faiz artırım suratını yavaşlatmasını bekliyor lakin beklentileri hâlâ mevcut konsensüsün üzerinde.

Stratejistler, Fed’in faiz artırım suratının değerlemeler için ziyan verici olduğunu düşünüyor.

“Hisse senedi piyasaları için yakın vadeli yolun 2023’te kesin bir taban noktasına ulaşmadan evvel muhtemelen dalgalı ve aşağı istikametli olacağını düşünmeye devam ediyoruz. Bu nedenle global pay senetlerinde yakın vadeli riskler aşağı istikametli olsa da 2023’te bir ‘umut’ etabına girmeleri olası; gelecek yılın sonuna kadar genel getirilerin nispeten düşük olacağını bekliyoruz.”

Bu doğrultuda Goldman Sachs stratejistleri, müşterilerine “kaliteli, güçlü bilanço ve istikrarlı marj şirketlerini, değerleme risklerinin sonlu olduğu derin paha, güç ve kaynak hisseleriyle” birleştiren “halter yaklaşımını” benimsemelerini tavsiye ediyor.

“Kazançlarını ve getirilerini vakit içinde yine yatırım ve temettü kombinasyonuyla birleştirebilen şirketleri seviyoruz. Son döngünün tersine usuller ve bölgeler ortasında daha fazla çeşitlendirmenin yanı sıra değerlemeye daha fazla odaklanma, 2023 boyunca getirileri artıracaktır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/