ÜlkeKültür.com

Global varlık yöneticisi, Ethereum için son fiyat varsayımını paylaştı

0 46

Investing.com – VanEck Dijtal Varlıklar Kıdemli Yatırım Analisti Patrick Bush, Dijital Varlıklar Araştırma Lideri Matthew Sigel ile ayrıntılı bir tahlil paylaşarak Ethereum için uzun vadeli bir bakış açısı ortaya koydu.

Analistler, Ethereum’un 2030 yılına kadar 11.800 dolar üzere epey yüksek bir kıymete çıkabileceğini iddia ediyor. Ethereum için uzun vadeli fiyat kestiriminde bulunulurken Blockchain ağının son güncellemesinin tesirleri ve ABD tahvillerine alternatif olma potansiyeli üzerinde duruldu. 

Ethereum ağı ile ilgili yapılan incelemede Blockchain ağı geliri olan şu anki yıllık 2,6 milyar dolar ölçüsünün 2030 yılına kadar 50 milyar doları aşabileceği iddia ediliyor. Bu noktadan yola çıkan analistler, Ethereum ağındaki merkezsiz uygulamalarının pazar hissesinin artarak %70’i geçebileceği varsayımına bağlı olarak kripto para pahasının 12.000 dolara kadar çıkabileceği iddiasında bulundu.

VanEck’in Ethereum için değerleme yaklaşımında nakit akışı ön plana çıkarıldı. 2030 yılına kadar Ethereum ağının gelir kalemlerini kestirim etmeye odaklanan çalışmada global kesinti oranı ve doğrulayıcılarının gelirleri çıkarıldıktan sonra nakit akışı iddia edilmeye çalışılıyor. Bu kapsamda Ethereum’un  prestiji para ünitesi ya da petrol ve doğalgaz üzere emtiaların önüne geçebileceği varsayımı üzerinde duruluyor.

“Ethereum, bedel saklama aracı olarak öne çıkabilir”

Ethereum’a yönelik uzun vadeli görünümün olumlu kalmaya devam ettiği üzerinde duran analistler, önümüzdeki yıllarda devletlerin de bir kıymet saklama aracı olarak ETH’yi kullanabileceğine inanıyor. 

Ethereum ile ilgili çalışmada kripto varlığın bedelini destekleyen süreç fiyatları, Ethereum Sanal Makinası ve güvenlik sağlama üzere gelir kalemlerinin kripto para için bir değerleme metodolojisi oluşturduğundan bahsediliyor. Öbür yandan Ethereum’un mevcut yapısının haricinde önümüzdeki yıllarda bir bedel saklama aracı olarak da öne çıkabileceği üzerinde duruluyor. 

Ethereum hafta kapanışındaki sıçramayla yeni haftaya olumlu bir görünümde başladı. Günün birinci saatlerinde 3 haftanın akabinde 1.900 dolar bandına geri dönen Ether, 1.927 dolara kadar yükseldikten sonra kısmi bir geri çekilme görmesine karşın 1.900 dolar üzerinde alıcı bulmaya devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Tuzla Eşya Depolama - Bebek Takıları - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/