ÜlkeKültür.com

Global faizler tabana yanlışsız yarışıyor

0 10

Amerikan piyasalarında 30 yıllık tahvil faizi %2.08 ile tarihi düşük düzeylerde yer aldı ve 2007’den beri birinci kere 10 yıllık tahvil faizi 2 yıllık tahvil faizinden daha düşük düzeye geriledi. İngiltere faiz eğrisi ise 2008’den beri birinci sefer aksine döndü.

Amerikan pay senedi endeksi vadeli süreçleri Avrupa pay senetleriyle birlikte gerilerken dünyanın en büyük ekonomilerinin ikisinden gelen zayıf bilgiler ticaret savaşındaki besbelli yatışmayı gölgede bıraktı. Amerikan ve İngiliz faiz eğrileri evrilirken Hazineler ve Avrupa tahvilleri ralli yaptı.

Çin tarafından beklentilerden daha düşük perakende ve sanayi üretimi verisinin yanı sıra Alman iktisadının daraldığına dair göstergeler ile tahvil faizleri alarm vermesine sebep oldu.

 Bu durumun piyasa için olumlu bir işaret olmadığını söyleyen Credit Suisse’den Jonathan Golub’a nazaran “FED bu dinamiği değiştirmeye büsbütün yetkili olup piyasa da bu değişimin yapılması gerekiyor” dedi.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Borsa - Spor Tayt Modelleri - uluslararası evden eve nakliyat - https://meskhaber.com/
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan