ÜlkeKültür.com

G7 önderlerinden, besin güvenliği krizine karşı işbirliği bildirisi

0 11

G7 başkanları, dünyanın kıtlık riskiyle karşı karşıya olduğunu ve berbata giden global besin güvenliği krizine karşı birlikte çalışılmasının kıymetini vurguladı.

Japonya’nın Hiroşima kentindeki G7 Başkanlar Doruğu devam ediyor. G7 önderleri, tepe kapsamında “Direnç Global Besin Güvenliği için Hiroşima Aksiyon Bildirisi” yayımladı.

COVID-19, Rusya-Ukrayna Savaşı, değişken güç ve gübre fiyatlarının global besin güvenliğini tehdit ettiği kaydedilen bildiride, 2021 yılında dünyada 828 milyona yakın kişinin açlıkla karşı karşıya kaldığı belirtildi.

Kıtlık riskine dikkati çekilen bildiride, berbata giden global besin güvenliği krizine karşı birlikte çalışılmasının değeri kayda geçirildi.

Bildiride, Karadeniz Tahıl İnisiyatifi’nin azami potansiyelinde ve meselesiz işleyişinin sürdürülmesi için taraflara davet yapıldı.

Uygun fiyatlı, inançlı ve besleyici besine erişimin temel muhtaçlık olduğu vurgulanan bildiride, piyasalarda öngörülebilirliği artırarak, sürdürülebilir sistemlerin oluşturulmasının kıymetine işaret edildi.

Bildiride, “Dirençli global besin güvenliğini ve herkesin beslenmesini sağlamak başta olmak üzere her bir insan için daha güzel bir gelecek inşa etmek ortak gayemizdir.” tabiri kullanıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri