ÜlkeKültür.com

Ford, Mach-E üretimini “önemli ölçüde” artırırken fiyatları indirecek

0 96

Ford (NYSE:F) Pazartesi yaptığı açıklamada, bu yıl Mustang Mach-E üretimini “önemli ölçüde” arttırarak müşterilerin teslimat müddetlerini azaltacağını duyurdu. Şirket ayrıyeten genel olarak fiyatları düşürmek için elverişli maliyetlerden yararlanacaklarını duyurdu.

Mustang Mach-E, 2022 yılında ABD’de 3 numaralı KONUT (elektrikli araç) modeliydi. Güncellenen fiyatlandırma, idarenin süratle değişen bir pazarda EV’yi rekabetçi tutma planının bir kesimi. Bu atak birebir vakitte Ford’un işlerini büyütmeye devam ederken ABD’nin 2 numaralı MESKEN üreticisi olarak pozisyonunu güçlendirmeyi umuyor.

Mustang Mach-E için fiyat indirimleri, donanım düzeyi ve performans paketine nazaran değişiyor. Standart bir Mach-E artık 45.995 dolardan başlıyor – eski etiket fiyatına nazaran 900 dolar indirimli. Genişletilmiş menzile sahip Mach-E GT, evvelki fiyattan 5.900 dolar indirimle 63.995 dolara satılıyor.

Duyuru öncesinde Tesla (NASDAQ:TSLA), fiyat indirimi yapmıştı. Elektrikli araç üreticisi, kısa bir mühlet evvel modele bağlı olarak fiyatları ortalama 4,500 dolar düşürdü. Ford CEO’su Jim Farley, geçtiğimiz bahar Musk’ın araba şirketini en çok elektrikli araç satan şirket olmaktan çıkarmaya kelam vererek gözünü Tesla’ya dikti.

Ford Model E’nin baş müşteri sorumlusu Marin Gjaja, “Yaptığımız her şeyin merkezinde müşterilerimiz var – heyecan verici elektrikli araçlar üretmeye devam ederken elektrikli araçları herkes için daha erişilebilir hale getirmek için sonları zorlamaya devam edeceğiz.” dedi.

F payları Pazartesi günü piyasa öncesinde %2,56 düşüş gösterdi.

Yazar: Michael Elkins

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Kiralık bahis sitesi