ÜlkeKültür.com

Euro, dolar karşısında toparlanmaya çalışıyor

0 160

Geçen hafta Washington görüşmelerinde borç tavanına dair bir sonuç çıkmasa da temerrüde düşmekten kaçınmak ismine bir muahedeye varılacağına dair yapılan açıklamalar sonucu, dolar endeksi yükselerek 103 düzeyi üzerine çıkarken euro/dolar 1,0804 düzeyinde fiyatlıyor.

ABD Kongre Bütçe Ofisi, ABD’nin borç tavanı artırılmadan Haziran ayının birinci iki haftasında ödeme yükümlülüklerini yerine getirmeme konusunda “önemli bir risk” ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

ABD Hazine bakanı Yellen ise ikazlarında, Haziran ayının birinci haftalarını değil 1 Haziran’ı hedefliyor. Yellen’a nazaran hükümetin kâfi vergi geliri elde etmesi ihtimali epeyce düşük.

Yellen “Vergi tahsilatları ve harcamaları konusunda her vakit bir belirsizlik vardır ve bu nedenle bundan muhakkak emin olmak güç fakat değerlendirmem, tüm faturalarımızı öderken 15 Haziran’a ulaşma ihtimalinin epeyce düşük olduğu istikametinde.” dedi.

Avrupa tarafında ise geçtiğimiz hafta açıklanan Almanya Üretici Fiyat Endeksinin beklentiden yüksek gelmesi, euro için olumlu tesir fiyatladı. Hâlâ Avrupa Merkez Bankası yetkilileri şahin duruşa devam ediyor ve Haziran ayında 25 baz puanlık bir artış daha yapmaları bekleniyor.

EUR/USD açısından tüm bu perspektifler doğrultusunda euro, cazibesini arttırmış görünüyor.

Destek: 1,0790 / 1,0775 / 1,0750

Direnç:  1,0830 / 1,0855 / 1,0875

Kaynak: Ahlatçı Yatırım

Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!