ÜlkeKültür.com

Ethereum, FTX hacker’ının ETH satışlarından olumsuz etkileniyor

0 0

Investing.com – Dün Blockchain dataları, FTX hack’iyle irtibatlı cüzdan adresinden 30.000 ETH’den fazla varlığın satılarak büyük kısmının Bitcoin’e dönüştürüldüğünü gösterdi. 

Bu sert satışla birlikte piyasanın en büyük altcoin’i haftanın son günü %7’ye ulaşan düşüşle 1.140 dolarda kapanış gördü. Yeni haftaya da satıcılı başlayan Ethereum, şu an 1.130 dolar bandında süreç görüyordu. 

FTX için iflas başvurusu yapılmasının akabinde siber akına uğrayan platformdan 600 milyon dolara yakın kripto para çalındı. Son raporlar ise çalınan ETH’lerin büyük bir kısmının Bitcoin’e çevrildiğini gösterdi. Hacker’lar geçen hafta ise çaldığı sabit kripto varlıkları Ethereum’a çevirmişti. 

Kripto piyasalarında FTX kaynaklı tedirginlik devam ediyor. Şirketin, büyük alacaklılarına 3 milyar doların üzerinde borcu olması, krizin boyutunun zincirleme tesirle devam etmesine yönelik kaygıları körüklüyor.

Geçen haftaki gelişmelerde BlockFi’nin iflas müracaatına hazırlandığına dair haberler vardı. Bunun yanında kripto piyasalarında kurumsal şirketlere likidite sağlayan Genesis’in kredi kısmıyla ilgili çekim süreçlerini askıya aldığını duyurması, FTX çöküşünün birinci tesirleri olarak görüldü.

Mevcut durum, kripto sanayisine olan itimadı yeterliden düzgüne azaltırken bölümün acil olarak düzenlenmesi gerektiğine ait telaffuzlar yine artmaya başladı. 

Ethereum, Bitcoin’den daha makûs performansa sahip

Haftanın son gününde toplam piyasa bedeli, %3 düşüş gördü ve sabah saatlerinde düşüş eğilimi devam ederken toplam paha, 800 milyar dolar hududunda bulunuyordu. 

Bitcoin, son 24 saatte %3 bandında düştü. Günün birinci saatlerinde 15.000 dolar bandını bir sefer daha test eden kripto para, sabah saatlerinde 16.100 dolar bandında süreç görüyordu. Ethereum, ise %7 gerileyerek Bitcoin’den daha düşük performansa sahipti.

Son 24 saatlik fiyat hareketi denetim edildiğinde en büyük altcoin’lerin Ethereum liderliğinde sert düşüşlere sahip olduğu görülüyor. Piyasa bedeline nazaran sıralanmış listede 24 saatlik kayıplar %5 – 10 bandında gerçekleşirken şu an %10,45 düşerek 0,076 dolara gerileyen DOGE, birinci 10’da en çok kripto para olarak kaydedildi. 

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya