ÜlkeKültür.com

Erdoğan: ABD’den gerçek bir müttefike yaraşır adımlar atmasını bekliyoruz

0 2

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 11. büyükelçiler toplantısındaki konuşmasından öne çıkan satır başları şu formda;

-(Suriye) Gerektiğinde diyalogla gerektiğinde yumuşak güç ögeleriyle gerektiğinde zorlayıcı diplomasi araçlarıyla gerektiğinde de fiili güç kullanarak ulusal menfaatlerimizi kesinlikle savunacağız.

-Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Fırat Kalkanı ve Zeytin Kısmı harekatlarıyla başlattığımız süreci inşallah çok yakında farklı bir kademeye geçireceğiz.

-Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO müttefikimiz ve stratejik ortağımız ABD’den gerçek bir müttefike yaraşır adımlar atmasını bekliyoruz.

-NATO müttefikimiz ve stratejik ortağımız ABD’den gerçek bir müttefike yaraşır adımlar atmasını bekliyoruz.

-Güney hududumuzda adeta kanser hücresi üzere büyüyen, müttefiklerimizin ağır silahları ile büyütülen yapı ortadan kalkmadıkça Türkiye kendini emniyette hissedemez.

-S-400’lerin NATO’ya ve F-35’lere ziyan vereceğine dair hiçbir somut data yoktur. Kimse kimseyi aldatmasın.

-Amerika’dan, gerek FETÖ elebaşılarının ülkemize iadesi gerek PKK/YPG terör örgütünün silahlandırılmasına son verilmesi bahislerinde net adımlar bekliyoruz.

-AB global aktör olmak istiyorsa öncelikle Türkiye’yi kazanmalıdır. Türkiye’nin üyeliği birkaç ülkenin ihtirasına kurban edilmemelidir.

-PKK denen çıbanbaşını Irak topraklarından kopartıp atmakta kararlıyız

-S-400’ler sorununda Türkiye güvenliğiyle ilgili stratejik değil, büsbütün ticari bir tercihte bulunmuştur. Ülkemizi bu tercihe zorlayan da müttefiklerinin uzlaşmaz halidir.

-1967 hudutları temelinde başşehri Doğu Kudüs olan bağımsız ve hükümran bir Filistin devletinin kurulması ve tanınması artık bir tercih değil mecburiyettir.

-Küresel güvenlik ve istikrarı sağlamakla misyonlu kurumlar beklentileri artık karşılayamıyor

 

 

 

AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan