ÜlkeKültür.com

Emtia ticaret savaşının kızışmasıyla geriledi

0 6

ABD Lideri Donald Trump’ın 300 milyar dolar kıymetindeki Çin eserine yüzde 10 ek gümrük vergisi uygulanacağına yönelik yaptığı açıklamanın ticaret müzakelerine yönelik belirsizlikleri beslemesiyle emtia sert geriledi.

Bloomberg Emtia Spot Endeksi, Cuma günü bir çok piyasanın sakinleşmesinden evvel, Perşembe günü yüzde 2.5 gerileyerek bir yıldan daha fazla bir müddetin en sert gün içi gerilemesini gördü.

Perşembe günkü düşüşlere petrolde son dört yılın en sert düşüşü öncülük etti.

Vadeli süreçlerde soya fasulyesi ve domuz eti Trump’ın Çin’i almayı taahüüt ettiği tarım eserlerini almadığı savının akabinde düştü.

Metaller cephesinde ise Bakır Londra’da kayıplarını genişletti.

ABD Lideri Donald Trump, Perşembe günü Pekin ile ticaret savaşını 1 Eylül tarihinden itibaren geçerli olmak kaydıyla 300 milyar dolar bedelindeki Çin eserine yüzde 10 vergi getirerek derinleştirdi.  Enerji ve inşaat eserlerindeki satış yatırımcıların Trump ve Xi’nin Haziranda uzlaştıkları ateşkesin sona erdiğini düşündüklerine işaret etti.

Singapur’daki Vanguard Markets Ortağı Stephen Innes, “Piyasalar Donald Trump’ın Çin’e yönelik hüsranını tabir eden açıklamalarından olumsuz etkilendi ve ticaret görüşmelerinin son halkası halihazırda bulutlu olan global büyüme görünümünü güzelce bulandırdı” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan