ÜlkeKültür.com

Elon Musk’tan Twitter çalışanlarına, haftalar sonra nihayet âlâ bir haber…

0 0

Kısa mühlet evvel gelen haberlerin tersine, Elon Musk Twitter’da daha fazla insanı işten çıkarmayacak üzere gözüküyor. En azından Musk, geriye kalan işçiye bir şirket içi aktiflik sırasında bu türlü söylediği bildiriliyor.

Etkinliğin kısmi bir kaydını dinleyen The Verge’e nazaran, işten çıkartmalar dururken yeni işe almalar da gerçekleşecek. Şirket faal olarak mühendislik ve satış rollerini dolduracak bireyler arıyor. Musk, görünüşe nazaran duyuruyu işten çıkarmaların şirketin satış ve paydaşlık takımlarını etkilediği gün yaptı. Twitter’ın reklam satış lideri Robin Wheeler ve iştiraklerden sorumlu Lider Yardımcısı Maggie Suniewick‘in, Musk’ın daha fazla çalışanı işten çıkarma direktifine karşı çıktığı için kovulduğu söyleniyordu. Elbette bunların hepsi, web sitesinin yeni sahibinin şirketin işgücünü yarıya indiren işten çıkarmalar için düğmeye basmasından sonra oldu.

The Verge, Musk’ın aktiflik sırasında Twitter’ın hangi roller için işe alma planladığını belirtmediğini, fakat “kritik işe alımlar açısından, yazılım alanında kusursuz olan bireylerin en yüksek önceliğe sahip olduğunu” söylediğini belirtiyor. Ayrıyeten Musk, Twitter merkezini diğer bir yere taşımak üzere bir planı olmadığını, “çift merkezli” olmanın mantıklı olabileceğini söylemiş.

Buradaki ikinci merkez Teksas oluyor. Musk, Teksas’a taşınmanın “Twitter’ın sol kanattan sağ kanada geçtiği fikrine tesir edeceğini” ve durumun bu türlü olmadığını söylüyor: “Twitter’ın orta kanada geçmesi… dijital kent meydanı olmak için, bu görüşlere katılmasak bile çok çeşitli görüşlere sahip insanları temsil etmeliyiz.

Mavi Tik Kasım ayı bitmeden dönmeyecek

Şirketin iç işleyişiyle ilgili soruları yanıtlamanın yanı sıra Musk, toplantıda Twitter’ın fiyatlı Blue hizmetini bu ay bitmeden tekrar başlatmayacağını duyurdu. Web sitesindeki kimlik sahteciliği ve uydurma hesaplardaki süratli artış nedeniyle, doğrulama ile birlikte ayda 8 dolarlık Blue aboneliğini başlattıktan kısa bir müddet sonra duraklatmak zorunda kalmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya