ÜlkeKültür.com

Dünya’nın en düzgün markaları açıklandı; Google tahtını kaybetti. İşte en yeterli marka listesinin yeni önderi…

0 67

İngiliz milletlerarası internet tabanlı pazar araştırması ve data tahlili şirketi YouGov tarafından hazırlanan bir rapor, Samsung Electronics’in dünya çapında en düzgün marka sıralamasında en üst sıraya yerleştiğini gösteriyor.

Rapora nazaran Güney Koreli şirket, Google’ı tahtından indirmeyi ve 2022 yılının en güzel global markası olarak tanınmayı başardı. Samsung, daha evvel Küresel En Uygun Marka Sıralamasında Google’ın akabinde 2’inci, 2020 yılında ise 4’üncü sırada yer almıştı.

YouGov’un Global En Âlâ Marka Sıralaması 2022 raporu YouGov BrandIndex’ten alınan puanlara dayanıyor. Bu rapor, izlenim, kalite, memnuniyet, prestij ve değer faktörlerinin ortalaması alınarak hesaplanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Çin, Hindistan ve Güney Kore dahil olmak üzere 38 pazardaki 380 markanın yer aldığı listede Samsung 127 puan alarak başa oturmuş durumda. Tekrar rapora nazaran Samsung, İrlanda, Güney Kore, Hollanda ve Vietnam üzere ülkelerin iddiası sonuçlarında tepede yer alırken Fransa, Pakistan, Filipinler ve İngiltere’de 2’inci sıraya geriledi.

Samsung ve Google’ın yanı sıra Google’ın bir eseri olan YouTube 85 puanla 3’üncü sırada yer alırken Netflix ise 59 puanla onu takip ediyor.

İlk 10 sıra şu halde şekilleniyor:

Daha fazla bilgi için Global Best brand Rankings 2022 raporunu buradan indirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/