ÜlkeKültür.com

Dönüm noktasına ulaşan altcoin, Şubat ayında düşüş yaşayabilir

0 178

Kripto para piyasasındaki altcoin’lerden bir tanesi olan Litecoin (LTC) fiyatı, 98 dolarda bulunan direnç noktasının üzerine çıkmak için gayret ediyor. Diğer bir üst istikametli hareket gerçekleştirmeden evvel kısa vadede bir düşüş yaşayabilir.

Geçen hafta, bilhassa Litecoin ağıyla ilgili birtakım olumlu haberler vardı. Ağ, 141 milyonuncu sürecini gerçekleştirdi. Süreç sayıları sabit kaldı ve şu anda günde 100.000 civarında. Lakin altcoin’in fiyatı, her geçen hafta değerli ölçüde artarken Litecoin’den gelen bu olumlu habere karşın 100 doların üzerine çıkamadı.

Kritik dirençle gayret devam ediyor

Günlük vakit dilimindeki teknik tahlil, LTC fiyatının Haziran 2022’den bu yana üst yanlışsız hareket ettiğini gösteriyor. 2023’ün başında altcoin’in fiyatı, 79 dolarda bulunan direnç alanından çıktı. Bu bölgenin artık dayanak vermesi bekleniyor.

29 Ocak’ta fiyat, yılın en yüksek düzeyi olan 97,77 dolara ulaştı. Akabinde 98 dolarlık alanı direnç olarak doğruladı. Akabinde gelen düşüş hareketi, günlük RSI’dan gelen işaretlerle doğrulandı. Bu çeşit sapmalar, son 24 saatte olduğu üzere, ekseriyetle aşağı istikametli hareketlerden evvel gelir. Sonuç olarak fiyat, artık takviye sağlayabilecek olan 79 dolar alanına düşebilir.

Öte yandan 98 doların üzerinde bir günlük kapanış, aşağı istikametli fiyat kestirimini geçersiz kılacaktır. Bu hareketin akabinde 133 dolara yanlışsız bir yükseliş gerçekleşebilir.

Şubat ayı LTC fiyat varsayımı: Düşüş gelebilir

Dalga sayısı tahlili, düşüş mümkünlüğünü destekliyor. Bunun nedeni LTC fiyatının, muhtemelen önde gelen bir çaprazda beş dalgalı bir üst hareketi tamamlamasıdır. Sayım doğruysa kıymetli bir düşüş olması beklenen.

Dalgaların oranı, bunun yanlışsız sayı olma mümkünlüğünü desteklemektedir. Zira üçüncü ve beşinci dalgaların her ikisi de köşegenlerde ortak olan birinci dalganın uzunluğunun 1,61 katı.

En yakın Fib dayanak düzeyi 75,77 dolarda bulunuyor. Bu, 79 dolarlık takviye alanının altında olduğu için sayım doğruysa ikincisinden bir kırılma olması beklenen. Akabinde altcoin’in fiyatı, 69 dolara yani 0,5 Fib geri çekilme takviye düzeyine düşebilir.

Bu sayımın ve düşüş eğiliminin bir sonucu olarak Şubat ayı için altcoin’in fiyat varsayımı düşüş istikametinde.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking