ÜlkeKültür.com

Dolar/TL’de bugün ve yarın izlenecek değerli olaylar ve teknik düzeyler

0 63

Piyasalar, dün TÜİK’in açıkladığı tüketici inancı endeksi verisini takip etti. Açıklamaya nazaran Kasım’da tüketici inanç endeksi 76,6 olarak gerçekleşti. Böylece yükselişin devam ettiği görüldü.

Diğer yandan Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD), “Global Ekonomik Görünüm” raporunu yayımladı. Rapora nazaran global ekonomik büyümenin önümüzdeki yıl yüzde 2,2 düzeyine yavaşlayacağı öngörülürken; Türkiye iktisadı için 2023 büyüme amacı ise yüzde 3 düzeyinde kestirim edildi.

Yeni günde ABD kanadından gelecek olan ekonomik datalar global bazda volatilitenin artmasına neden olacaktır.

Türk lirası kanadı için yarın büyük gün. TCMB yarın para siyaseti şurası toplantısını gerçekleştirecek ve toplantı sonrasında faiz oranı kararını açıklayacak. Beklentiler faiz indirimlerinin devam etmesi ve faizin tek haneye indirilmesi. Bu sebeple yarın tüm gözler TCMB’de olacak.

Teknik görünüm

Dolar/TL paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 18,65 – 18,75 – 18,85 düzeyleri direnç noktaları olarak, 18,45 – 18,32 – 18,15 düzeyleri ise dayanak noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım

Bu makale birinci olarak Hibya Haber Ajansı üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/