ÜlkeKültür.com

Dolar/TL ve euro/TL kritik haftaya nasıl başladı?

0 143

Investing.com – Geçtiğimiz hafta 18,80 düzeyinden süreç gören dolar/TL, merkez bankalarının toplanacağı haftaya sakin bir açılış yaptı.

ABD ve Avrupa Merkez Bankası takip edilecek

Bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) ve Avrupa Merkez Bankası (ECB), 2023 yılının birinci toplantısını gerçekleştirecekleri. Fed’in 25 baz puan, ECB’nin ise 50 baz puanlık faiz artışı yapmasının beklendiği toplantıda gelecek aylar için alınacak kararlar yakından takip edilecek.

Daha fazla mesaj

Vozol Satış

Mobil Ödeme Bozum

Strateji ve Analiz

Fed’in beklentilerden düzgün gelen dataların akabinde faiz artırımlarını azaltarak tamamlaması bekleniyor. Mart ayında bir defa daha faiz artışının yapılıp yapılmayacağı ve yılın devamında birinci faiz indiriminin gelip gelmeyeceğine dair ipuçlarının aranacağı toplantı Çarşamba günü gerçekleşecek.

Avrupa Merkez Bankasının toplantısı Perşembe günü yapılacak. 50 baz puanlık faiz artırımının yapılmasının beklendiği toplantıdan Mart ayında neler yapılacağına dair sinyaller aranacak. Toplantılara yaklaşıldıkça dolar ve euro’da yaşanacak hareketliliğin başka döviz kurlarında da kendisini göstermesi bekleniyor.

Dolar/TL kurunda 18,80 üzeri ataklar hudutlu kalırken euro/TL’de 20,60 üzeri takip ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Kiralık bahis sitesi