ÜlkeKültür.com

Deutsche Bank: Arjantin yüzünden TL satmayın

0 5

Deutsche Bank, şok seçim sonucunun Arjantin için kendine has bir durum olduğunu ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki öteki gelişen piyasalara (EM) yayılmaması gerektiğini kaydetti.

Londra’da Deutsche stratejisti Christian Wietoska, “Arjantin’in EM dünyasındaki hissesi çok küçük ve CEEMEA (Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) lokal piyasaları üzerinde tesirinin kıymetsiz olmasını bekliyoruz,” dedi ve “EM’deki global akışlar ve birebir vakitte bölgedeki büyüme dinamikleri ya da iç bilgiler etkilenmemeli” değerlendirmesinde bulundu.

Banka, yalnızca Arjantin’deki seçim sonucundan ötürü öteki CEEMEA piyasaları üzerinde aşağı taraflı beklentiye girmenin mantığı olmadığını belirtti.

Deutsche Bank, “Türk Lirası daha fazla iç gelişmeler, akışlar, değerlemeler ve destekleyici kalmaya devam eden mevsimsel faktörlerden istikamet bulmalı. Bu nedenle Türk lokal varlıklarına yönelik yapan eğilimimiz sürüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Borsa - Spor Tayt Modelleri - uluslararası evden eve nakliyat - https://meskhaber.com/
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan