ÜlkeKültür.com

Deri Tayt Bakımı

0 172

Deri en güç kullanılan giyim kadroları içinde yer alabilir. Lakin görselliğiyle kendine hayran bırakan bir tarafı vardır. Deri kıyafetleri bakım muntazam olduğu surece uzun vadeli kullanılmaktadır. Pekala, günümüzde kullanması epeyce revaçta olan deri tayt bakımı hakkındaki bilinmesi gerekenler nelerdir?

Deri paklığı denince hanımların dehşetli düşü başlıyor. Narin yapısı gereği acele aşınma endişesiyle başlanan paklık negatif sonuçlar doğurabiliyor. Yetersiz malumat nedeniyle yıkama şartlarına uyulmamasıyla bununla beraber gelişen bu yüz asıcı durum artık tarihe karışıyor. Sayfamızda yer verdiğimiz deri paklığı hakkındaki bilgilerden istifade etmek için linke göz atabilirsiniz. Peki, deri tayt paklığı ve bakımı nasıl yapılmalıdır? Deri tayt bakımı hakkındaki bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz…

DERİ TAYT BAKIMI NASIL YAPILIR?

– Deri taytı temizlemek için ucu yumuşak bir fırçaya ihtiyaç vardır. Yahut sünger de olabilir.

– Şampuan ve kuru bir bezi de yanınızdan ayırmayınız. Deri taytı temizlemek için; 1 çay kaşığı hafif deri şampuanı 2 su bardağı suda inceltiniz. Bezi sabunlu sıvıya batırınız, sonrasında düzgünce nemlendirerek damlayacak şekilde sıkınız.

– Fırçayı veya süngeri taytın üzerinde keskin lekeler olduğunda kullanabilirsiniz. Uyguladığınız prosedürden sonra fırça sayeinde şampuanın uygunca yayılmasını sağlamak ve lekelerin yok olmasını sağlayacaksınız.

– Doğal beyaz sabun deri tayt paklığında kullanılması ihtiyaç duyulan bir gereçtir. Beyaz sabunu taytın üstünde gezdiriniz. Hafif sulandırınız. Köpüklenme gerçekleştikten sonra taytın iki ucunu birbirine çitiledikten sonra paklığın son basamağı olan durulama basamağına geçiniz.

– Deri taytı çoklukla aksisini çevirerek durulama sürecini yapınız. Suyun ne fazlaca sıcak ne de fazlaca soğuk bulunmasına dikkat ediniz.

– Kurulama sürecinde ise mutlaka doğrudan güneş ışığı altında yapmayınız. Deri üstündeki lekeler çıktıktan sonrasında çatlamasını ve kurumasını önlemek için deri kremi ya da jel uygulayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!