ÜlkeKültür.com

Davetiye Tasarımları

0 135

Davetiye Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Toplantı, nişan, düğün, sünnet, seminer, açılış benzer biçimde etkinliklere katılması istenilen kişilere duyurma ve davet amaçlı yazılan şekilli, resim ve görselli kısa mektuplardır. Davetiyeler hususi olarak hazırlanmış davetiye kâğıtlarına basılarak seçilmiş kartın davetiyenin içeriğine müsait olmasına dikkat edilir. Bir davetiye muhteviyatında kim, kimi, nereye, ne vakit ne için çayır ettiğinin detayları yer almıştır.

DAVETİYE ÖZELLİKLERİ
Kısa ve net olmalıdır
Kişinin ne tür bir davete katılacağı belirtilmelidir
Davetin yeri, süresi, zamanı yazılmalıdır
Saygılı ve nazik bir üslupla yazılmalıdır
Davetin türüne bakılırsa özel olarak hazırlanmış kâğıtlara basılır oldukça hususi durumlar da el yazısı ile de yazılabilir.
Davet eden şahıs ve kuruluşun ismi mutlaka yer almalıdır.
Gerekirse davete cevap veriniz notu ile telefon numarası yazılmalıdır
Doğru ve aleni Türkçe kullanılmasına dikkat edilmelidir
Yazım ve imla kurallarına dikkat edilmelidir.
Davetiyeler doğru renkler, müsait tasavvur ve doğru bir içerek ile davet eden kurumun ve kişinin özelliklerini ve hizmetlerini özetleyen en iyi yazılı belgedir. Adresin aleni olarak yazılmasına bilhassa dikkat edilmelidir. Davetin kaç kişilik olduğu, çocuk getirip getirilmeyeceği, hususi bir kostüm giyilecekse bu bilgiler de davetiyede yer almalıdır. Telefon numarası yazmak da adresin zor bulunur olduğu yerlerde davetliler için kolaylık sağlayacaktır.

Düğün, Sünnet Davetiyeleri
Kaç benlik davet olduğu Çocuk getirilip getirilmeyeceği Özel giyim giyilip giyilmeme hususu Yemekli olup olmadığı Davet süresi şeklinde detaylar bu biçim davetiyelerde özellikle belirtilmelidir.

Özel Konuk Davetiyesi
Davet edilen kişinin toplantı başkanlığı, nikâh şahitliği, protokol gibi ehemmiyet arz eden durumları var ise davetiyede ne olursa olsun özel olarak belirtilmelidir. Ayrıca davetiyelerde sıkça karşıma çıkan LCV nelerdir diye birçoğumuz merak etmekteyiz. Genellikle organizasyon davetlerinde belirtilir. Yanında da çoğu zaman telefon numarası bulunur. LCV nın açılımı Lütfen cevap veriniz dir bunun yerine uzun açıklanmış hali veya katılıp katılmayacağını bildiriniz benzer biçimde bir not daha şık olabilir. Bu kısaltma sms davetlerinde kullanılmalıdır. Özel günlerin ilk belirleyicisi olan davetiyeler özellikle düğün davetiyesi şeklinde etkinliklerde önem rol oynar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/