ÜlkeKültür.com

“Çin, kamu şirketlerinden ABD tarım eserleri alımını durdurmasını istedi”

0 2

Çin ile ABD ortasındaki ticaret savaşlarında tansiyon düzgünden güzele yükseliyor. 

Son atak Pekin İdaresi’nden tarım alanında geldi. 

Bloomberg’in mevzuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine nazaran, Çin hükümeti geçen hafta ABD Lideri Donald Trump’ın ‘ek vergi’  kararının akabinde kamu alıcılarına ABD tarım eserleri alımını ertelemelerini söyledi.

Konuya ait bilgi veren kaynaklar, Çin’in devlet tarafından yönetilen tarım şirketlerinin bekleyerek ticaret görüşmelerinin gidişatını izleyeceği ve Amerikan tarım eserleri alımını durdurdukları  belirtildi.

Çin Ticaret Bakanlığı tarafından hususa ait bir açıklama yapılmadı.

Çin, bu yılın yarısında olunmasına karşın, 2004 yılından bu yana ABD’den en düşük soya fasülyesi alımını gerçekleştirdi.

 

Çin İdaresi, dünyada ticarete husus olan Brezilya’dan soya talebinde bulunması, Amerika ile yaşanan ticaret savaşını daha da zorlaştırdı.

Dünyanın en büyük iki iktisadı ortasında ticaret görüşmelerinin tekrar başlamasına karşın, ABD Lideri Donald Trump 1 Eylül tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Çin’den ithal edilen 300 milyar dolarlık esere yüzde 10 ek vergi koyulacağını açıklamıştı. Çin tarafından müzakereye katılan bürokratların bu kararı şaşkınlıkla karşıladıkları ve Pekin’in ABD’nin ek gümrük tanımlarında ısrarcı olması durumunda karşılık verileceği belirtilmişti.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan