ÜlkeKültür.com

Celsius varlıklarını satın alan şirket, BTC madenciliğinde öncü olmayı hedefliyor

0 152

U.S. Bitcoin Corp. (USBTC), yaptığı basın açıklamasında, iflas eden Celsius’un madencilik varlıklarını satın alma muahedesini imzalamasının akabinde bilgi süreç gücünü 12,2 EH/s artırarak ABD’deki en kıymetli madencilerden biri olmak istediğini duyurdu.

Şirket, Celsius varlıklarının satılması için düzenlenen açık artırmayı kazanan Fahrenheit konsorsiyumunun bir modülü.

Satın alınacak varlıklar ortasında ise bir kredi portföyü, kripto varlıklar ve 121.800 madencilik makinesi yer alıyor. Madenci, alınan tüm madencilik teçhizatlarını kullanılabilir hale getirdikten sonra toplamda en az 270 bin teçhizata sahip olacağını bildiriyor. Böylelikle şirket, bilgi süreç gücünü Riot Platforms (RIOT), Core Scientific (CORZ) ve Marathon Digital Holdings (MARA) üzere madencilik öncülerinin saflarına yükseltebilecek.

Celsius mutabakatı kapsamında USBTC, Celsius madencilik filosunun “münhasır operatörü” olmak için bir yahut daha fazla işletme ve hizmet mukavelesi imzalayacak. Birebir vakitte USBTC, Celsius madencilik filosunu yöneteceği beş yıl boyunca madencilik varlıkları için işletme masrafları hariç yıllık 15 milyon dolarlık bir idare fiyatı alacak. Böylelikle madencinin muhakkak operasyonel gereklilikleri karşılaması şartıyla, madenci harcamalara ek olarak 75 milyon dolar ödenek sahibi olacak.

Mahkeme evrakları, idare fiyatları ismi altında 20 milyon dolarlık bir öbür meblağın daha Fahrenheit konsorsiyumuna verileceğini gösteriyor. Ayrıyeten konsorsiyum, Celsius varlıklarını barındıracak yeni şirkete ilişkin pay senedi teşvikleri alacak. Bununla birlikte USBTC’nin Celsius makineleri için 100 megawatt’lık bir altyapı inşa etmesi, sistem yükseltmeleri için de 240 megawatt’lık bir kapasite oluşturması gerekiyor.

Miami merkezli firma, iflaslardan doğan fırsatlardan yararlanarak son birkaç ay içinde operasyonel yeteneklerini büyük ölçüde artırmayı başardı. New York’ta tek bir alandan sorumlu olarak başlayan şirket, Eylül 2022’de iflas müracaatında bulunan Compute North tarafından işletilen üç alanın daha denetimini ele geçirdi. Bunlardan ikisi güç yatırım firması Generate Capital’e aitken, üçüncüsü USBTC ve güç firması NextEra Energy ortasında ortak yürütülüyor.

Celsius varlıklarını yönetecek olan konsorsiyumun başka üyeleri Proof Group Capital Management, Steven Kokinos ve Ravi Kaza.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking