ÜlkeKültür.com

Boston Dynamics’in robotu Atlas, yeni yetenekleriyle insanlara biraz daha yaklaştı

0 170

Boston Dynamics, insansı robotu Atlas’ın yeni yeteneklerinin sergilendiği en son demosunu yayınladı.

Robot, ayakları sayesinde esasen karmaşık yerlerde koşup zıplayabiliyordu. ve artık bu robotun elleri de var. Bu kolay tutucular robota yeni bir hayat veriyor. Atlas, çevik bir yük taşıyıcısı olmak yerine, bağımsız olarak alabildiği her şeyi alıp bırakma yeteneği ile beşere daha yakın bir varlık haline geliyor.

Pençe gibisi kıskaç, bir sabit parmak ve bir hareketli parmaktan oluşuyor. Boston Dynamics, kıskaçların ağır kaldırma misyonları için tasarlandığını ve birinci olarak Atlas’ın başının üzerinde bir fıçı tuttuğu bir Üstün Bowl reklamında gösterildiğini söylüyor.

Yayınlanan yeni görüntü kıskaçların inşaat kerestesini ve bir naylon alet çantasını kaldırabildiğini gösteriyor. Akabinde, Atlas bir 2×8 modül alıyor ve bir köprü oluşturmak için iki kutu ortasına yerleştiriyor.

Atlas daha sonra bir alet çantası alıyor ve yaptığı köprünün üzerinden geçiyor. Lakin alet çantasının yapının ikinci katına gitmesi gerekiyor ki bu Atlas’ın görünüşe nazaran fark ettiği bir şey ve çantayı süratle hatırı sayılır bir araya fırlatıyor. Boston Dynamics bu son manevrayı şöyle açıklıyor: “Atlas’ın son hareketi, karşıt çevrilmiş 540 derecelik, çok eksenli takla, robotun hareketine asimetri ekleyerek daha evvel gerçekleştirilen parkurdan çok daha zorunu başarabileceğini gösteriyor.

Boston Dynamic’in Atlas’ı bir araştırma platformu ve satılık değil. Uzun vakittir birçok viral görüntünün yıldızı oldu ve Boston Dynamic’in robotik yeteneklerini tesirli bir formda gösteriyor. İnsansı robotların küçük dünyasında, çok az rakip Atlas’a emsal yeteneklere sahip.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!