ÜlkeKültür.com

Borsa liginin temmuz ayı şampiyonu Trabzonspor

0 0

Söz konusu devirde spor endeksi yüzde 0,90 paha kazandı. Trabzonspor, yüzde 2,94 ile temmuz ayında yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

Analistler, UEFA Disiplin Konseyi’nin 5 Temmuz’da Trabzonspor’un Avrupa kupalarına katılmasını onayladığını ve rastgele bir ceza vermediğini bildirmesinin kulübün paylarına olumlu yansıdığını belirtti.

Trabzonspor’u yüzde 1,34’le Fenerbahçe Futbol AŞ, yüzde 0,68’le Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ izledi. Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar’ın payları ise temmuz ayında yatay seyretti.

-Yıllık bazda en fazla kazandıran Galatasaray, en fazla kaybettiren Trabzonspor 

Spor şirketlerinin yılın 7 aylık periyottaki performanslarına bakıldığında ise Galatasaray yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi olurken, temmuz ayının şampiyonu Trabzonspor ise bu devrin en fazla kaybettiren spor şirketi oldu.

Söz konusu devirde Galatasaray’ın payları yüzde 18,55, Fenerbahçe’nin payları yüzde 8,96 kıymet kazandı. Temmuz ayında yatırımcısını sevindiren Trabzonspor ise yılın 7 ayında paylarındaki yüzde 23,67’lik düşüşle yatırımcısına en fazla kaybettiren spor şirketi oldu. Beşiktaş’ın payları de bu periyotta yüzde 8,64 azaldı.

-En fazla piyasa bedeline Galatasaray sahip

Borsa İstanbul’da süreç gören spor şirketleri ortasında en fazla piyasa bedeline Galatasaray sahip. Galatasaray, temmuz ayını 793 milyon 800 bin lira piyasa kıymetiyle tamamladı. Galatasaray’ı 746 milyon 309 bin 200 lira ile Fenerbahçe, 355 milyon 200 bin lira ile Beşiktaş ve 315 milyon lira ile Trabzonspor izledi.

AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan