ÜlkeKültür.com

Borsa İstanbul’da hafta başında en çok para girişi görülen paylar

0 88

Investing.com – Borsa İstanbul haftaya yükselişle başlarken BIST 100 endeksi, günü %4,1 oranında yükselişle 4.768,56 puandan kapattı.

Borsadaki genel yükseliş ivmesinde dünkü süreçlerde işlem adedi değişimi baz alınarak bakıldığında en çok para girişi görülen payların başında; ISDMR, BUCIM, AGHOL, VESBE, BAGFS, VESTL ve TURSG olarak sıralandı. Bu payların günlük süreç adedi değişimleri %100’ün üzerinde gerçekleşti.

Borsa genelinde bir yükseliş eğilimi kelam konusu olurken az sayıda pay bedel kaybı gördü bu paylar ortasında BIST 100’de en çok para çıkışı kaydedilen pay AEFES oldu. AEFES hissesinde süreç adedi %165 oranında artarken kıymeti, %2,71 oranında azaldı.

Yazar: Günay Caymaz

Hisse senetlerinin borsa dataları, adil bedeli, sıhhat durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - Nevşehir evden eve - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom