ÜlkeKültür.com

Borsa İstanbul güne yatay başladı

0 6

Investing.com – BIST 100 endeksi, güne %0,13 oranında kısmi yükselişle 4.476,91 puandan başladı.

Borsa İstanbul’da yatay açılışın akabinde birinci süreçlerde hafif alıcılı bir seyir izlendi. Dünkü süreçlerde ise yatay görünüm geçerliliğini korurken günlük süreç hacmi 40 milyar TL’nin altında düşük kalmaya devam etti. BIST 100’de 47 pay pahasını artırırken 3 payın fiyatı sabit kaldı.

Borsa İstanbul’da birinci saatte hafif müspet hareket görülürken turizm, elektrik ve inşaat en çok talep gören kesimler oldu. Baskı ve bilgi teknolojileri ise güne yarım puanın altında düşüşle başladı. Bankalar, açılışta %0,5’e yakın yükselişe sahip. Ana kesimler ortasında sınai yatay bir başlangıç gerçekleştirdi. Hizmet ve finansallar ise kısmi yükselişe sahip.

BIST 100 endeksine dahil paylar ortasında KONTR, ALFAS ve PSGYO, güne %1,5’in üzerinde bedel artışıyla olumlu başladı. TMSN, açılışta %3 bandında gerilemeyle en çok düşen pay oldu.

Borsa genelinde ise CANTE ve RODRG, en süratli yükselen paylar olarak kaydedildi. SAMAT ve MARKA ise güne taban fiyatından başladı.

Yurt dışı piyasalarında Asya endeksleri, satıcılı hareket etti. ABD tarafında borç tavanı konusundaki görüşmelerin tıkanması risk iştahını baskılamaya devam ediyor. Buna bağlı olarak Nasdaq ve S&P 500 endeksi, %1’in biraz üzerinde geriledi. Dow Jones ise günü %0,69 kayıpla kapattı. Dolar endeksi ise yükseliş görünümünü koruyarak kısa vadeli tepe bölgesi 103 düzeyinde devam ediyor.

Avrupa borsaları da güne satıcılı başladı. Sabah saatlerinde ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde de negatif seyrin devam ettiği görüldü.

Yazar: Günay Caymaz

Hisse senetlerinin borsa dataları, adil kıymeti, sıhhat durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan çıkarlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri