ÜlkeKültür.com

Borsa İstanbul güne yatay başladı

0 168

Investing.com – BIST 100 endeksi, güne %0,1 oranında kısmi yükselişle 4956,26 puandan başladı.

BIST 100, dünkü süreçlerde %3,83 oranında yükseliş görülürken endeks, günü 4951,35 puandan kapanış gördü. Bankacılık endeksinin desteklediği yükseliş ile BIST 100, 14 Mayıs seçimleri sonrasındaki sert düşüşten kaynaklı kayıplarını geri almış oldu.

Borsa İstanbul’da yatay açılış sonrası BIST 100 endeksi, birinci süreçlerde hafif satıcılı hareket etti. Endeks, birinci saatte yarım puanlık gerilemeyle 4.920 puan düzeylerini test etti.

Borsa İstanbul’da dal bazında bakıldığında mineral eserleri %2’lik yükselişiyle piyasadan olumlu ayrıştı. Perakende ticaret ve kobi dalı de kısmi yükselişe sahip. Yatay açılış sonrası satışların gelmesinin akabinde bankalar ve holding, birinci saatte %1’in çabucak üzerinde gerileme kaydetti. Spor ve teknoloji endeksi de açılışta en çok gerileyen öteki endeksler oldu.

BIST 100 endeksine dahil paylar ortasında KONYA, CIMSA, KOZAL, GWIND, KOZAA, güne yükselişle başlayan payların başında yer aldı.

BIST 100’de güne satıcılı başlayan paylar ise; VESTL, ARCLK, TSKB, KLRHO ve VAKBN olarak devam ediyor.

Borsa İstanbul genelinde ise GEREL, YESIL ve KONKA öne çıkan öbür paylar olurken MARKA taban serisine devam ederek en çok düşüş kaydeden pay olmaya devam etti.

Yazar: Günay Caymaz

Hisse senetlerinin borsa bilgileri, adil pahası, sıhhat durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan çıkarlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking