ÜlkeKültür.com

Borsa İstanbul güne bankaların öncülüğünde yükselişle başladı

0 108

Investing.com – BIST 100 endeksi, güne %1,51 oranında yükselişle 4.840,44 puandan başladı.

BIST 100, dünkü süreçlerde %4,1 paha artışının akabinde günü 4.768,56 puandan kapattı. BIST 100’de 99 pay pahasını artırırken yalnızca bir pay değer kaybetti. Günlük süreç hacmi ise 70,8 milyar TL olarak kaydedildi.

Borsa İstanbul’da müspet görünüm devam ederken yükselişe en çok katkı sağlayan dalların başında %4’e yakın paha artışıyla başlayan bankalar yer aldı. Akabinde Finansallar %2 artarken teknoloji, metal ürünleri ve holding bölümü de listenin başında yer aldı. Baskı, kobi, spor ve turizm ise güne kısmi yükselişle sakin başlayan kesimler oldu.

Açılışta en süratli yükselen paylar; %5’in üzerinde bedel artışı kaydeden TMSN, YESIL, KLRHO,DGGYO ve YKBNK oldu. MARKA ve SAMAT, taban fiyatına yakın süreçlere devam ederken SELGD ve MNDTR, gün %1’in üzerinde düşüşle başlayan öbür paylar oldu.

Yurt dışında Asya endeksleri karışı bir seyre sahipken Avrupa borsaları negatif seyirle açıldı. ABD vadeli endeksleri, sabah saatlerinde olumlu görünüme sahip. Avrupa vadeli endeksleri ise satıcılı görünümünü koruyor.

Yazar: Günay Caymaz

Hisse senetlerinin borsa dataları, adil bedeli, sıhhat durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Kiralık bahis sitesi