ÜlkeKültür.com

Bitcoin yatırımcılarının gözü, 2 değerli gelişmede: Yükseliş sürecek mi?

0 141

Kripto para üniteleri, yeni haftada daha olumlu bir imaj sergiliyor. Geçtiğimiz hafta düşüş yaşayan Bitcoin, 26.000 dolara gerilemişti. Önder kripto para ünitesi, 27.200 dolar düzeyinin üzerine çıkmayı başardı.

Bu yükselişte ABD’den gelen borç tavanı krizine dair haberlerin tesiri oldu.

ABD Lideri Joe Biden, dün Kongre başkanları ile görüştü. Asya ziyareti öncesi Beyaz Saray’da açıklamalarda bulunan Biden, borç limiti konusunda mutabakat sağlanacağından emin olduğunu belirtti.

Bu açıklama riskli varlıklarda ralli başlattı ve pay senetleri günü yükselişle kapattı. Bitcoin ve altcoin projeleri de birebir süreçte tarafını üste çevirdi.

Biden açıklamasında, G7 Doruğu sonrası Pazar günü bir basın toplantısı yapacağını söyledi. Pazar gününe kadar borç tavanı krizinin çözülebileceği ve Biden’ın konuşmasında bunu açıklayabileceği belirtiliyor.

Finans piyasaları için de kritik görülen bu gelişmenin, Bitcoin ve altcoin projelerinde yükselişi güçlendirebileceği vurgulanıyor.

Bitcoin opsiyonlarında kritik hafta

Borç tavanı krizi ile birlikte kripto para piyasasında gözler, yarın vadesi dolacak opsiyon mukavelelerine çevrilecek. Toplamda 735 milyon dolarlık opsiyon kontratı öncesi, Bitcoin’in hangi fiyat aralığında olacağı kritik olacak.

28.000-29.000 dolar aralığı, call (alım) buyrukları boğalar için uygun bir ortam sağlarken 26.000-27.000 dolar aralığı put (satım) buyrukları ile ayıların lehine olacak.

Borç krizinin tahliline yönelik gelişmeler kadar değerli olmasa da opsiyon mukaveleleri, yarın yatırımcılar tarafından dikkatle takip edilecek. Kritik gün öncesi Bitcoin, 27.200 dolar düzeyinde süreç görüyor.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!