ÜlkeKültür.com

Bitcoin HODL hiç bu kadar tanınan olmamıştı

0 7

Glassnode datalarına nazaran yatırımcılar, Bitcoin’lerine (BTC) her zamankinden daha uzun müddet sadık kalmaya başladı, bunun ekosistemdeki ismi da HODL.

Veriler, en az bir yıldır cüzdanlarda tutulan BTC oranının yüzde 68’e yükselerek rekor kırdığını gösteriyor. Bitcoin’lerin yüzde 55’i en az iki yıl, yüzde 40’ı ise en az üç yıldır tutuluyor.

Birçok analist, BTC yatırımcılarının varlıklarını satmak yerine tutmaya devam etmelerinin bir yükselişin habercisi olabileceğini belirtiyor. Kriptodaki buy-and-hold, yani satın al ve tut trendi, ABD pay senetlerindeki uzun vadeli değişimle çelişiyor. Yatırımcılar pay senetlerini eskisinden çok daha az mühlet tutmaya başlıyor.

FundStrat’ın dijital varlık araştırmaları lideri Sean Farrell, rastgele bir varlığa uzun mühlet sahip olmanın gitgide popülerleştiğini söylüyor. Piyasaların “froth” hale gelmesi, yani bir varlığın fiyatının gerçek kıymetinin ötesinde artmaya başlaması durumunda ise istisnalar yaşanıyor. Bu türlü bir durumda yatırımcılar, çoklukla varlıklarını daha istekli alıcılara satıyor.

Farrell, şu anda bir yükseliş eğilimi olduğunu lakin uzun vadeli arz metriklerinin her vakit kısa vadeli fiyatlara uyarlanabilir olmadığını da ekliyor.

Sonuç olarak Glassnode’un 155 günden daha uzun mühlet cüzdanda tutulan coin’ler manasına gelen Uzun Vadeli Holder Arzı, tüm vakitlerin en yüksek düzeyini görüyor ve toplamda 14,46 milyon Bitcoin’e ulaşıyor. Rapor, bu gelişmede FTX iflasının da rol oynadığını ve o periyotta birçok yatırımcının satın alımlara yöneldiğini de belirtiyor.

Glassnode platformuna ilişkin HODL ve harcama davranışı ortasındaki dengeyi karşılaştıran Liveliness metriği, yatırımcıların varlıklarına sadık kaldığını gösteriyor. Metrik, 2020 Aralık’tan bu yana en düşük düzeye geriliyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri