ÜlkeKültür.com

BIST 100’de geçen hafta en çok para girişi ve çıkışı olan paylar

0 104

Investing.com – BIST 100 endeksine dahil paylar ortasında geçen hafta boyunca en çok para girişi ve çıkışı olan payları listeledik.

En çok para girişi olan hisseler

23 – 27 Ocak haftasında BIST 100 endeksi, 5020 – 5.569 puan aralığında hareket etti ve 5.191,83 düzeyinde kapanış görerek haftalık bazda %5,44 oranında düşüş kaydetti. Bu müddet zarfında endekse dahil paylar arasında ASUZU, SELEC, PGSUS ve TUPRS, en çok para girişi olan paylar oldu.

En çok para girişi olan paylar ortasında Anadolu Isuzu , geçen hafta KAP’a yaptığı bildirimlerde milletlerarası pazarlarda büyüme maksadı doğrultusunda, İrlanda ve İngiltere pazarlarında faaliyet göstermek üzere EVM firması ile distribütörlük anlaşması imzalandığını duyurdu. Ayrıyeten şirket, Portekiz pazarında faaliyet göstermek üzere Nors Group bünyesindeki Auto Sueco ile distribütörlük mutabakatı imzalandığını da duyurdu.

En çok para çıkışı olan hisseler

Son bir haftada BIST 100 payları ortasında en çok para çıkışı olan 5 pay ise BIOEN, GUBRF, AKSA, MGROS, KOZAA olarak sıralandı.

Bu hafta en çok para çıkışı olan paylar ortasında GUBRF’nin süreç sırası, 24 Ocak’ta şirketin hisselerinde meydana gelen olağandışı fiyat/miktar hareketine ait olarak borsa tarafından talep edilen özel durum açıklamasının şirket tarafından KAP’a vaktinde gönderilmemesinden ötürü kısa müddetliğine süreksiz olarak kapandı. Bunun yanında bu hafta Gübre Fabrikaları’nın bağlı paydaşlığı Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş. uhdesinde bulunan Söğüt Altın Madeni alanının tesis açılışı 27 Ocak Cuma günü gerçekleşti.

Migros’un bağlı paydaşlığı Migen Enerji’nin elektrikli araçlara elektrik gücü temininin sağlandığı şarj ünitesi ve istasyonlarının kurulması, şarj ağı ve şarj istasyonlarının işletilmesi ve şarj hizmetinin sunulması emeliyle Güç Piyasası Düzenleme Kurumu’na yaptığı “şarj ağı işletmeci lisansı” başvurusu olumlu sonuçlandı.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/