ÜlkeKültür.com

Binance, kurtarma fonunun ayrıntıları açıkladı

0 59

Investing.com – Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, FTX çöküşü sonrası oluşan kriz ortamında sıkıntı duruma düşen kripto şirketlerini kurtarmak için bir fon kuracağını açıkladı. Artık bu fonu hayata geçiren Binance, teşebbüsün ayrıntıları hakkında bir duyuru yayımladı.

Binance, yaptığı açıklamada kullanıcıları müdafaa ve bölümü yine inşa etme sorumlulukları olduğunu söyleyerek Web3’ün geleceğini desteklemek isteyen şirketler için bir kapı açtığını ve Sanayi Kurtarma Teşebbüsü (IRI) ismi verilen fonu kurduklarını duyurdu.

Endüstri Kurtarma Girişimi’nin bir yatırım fonu olmayacağı aktarılırken teşebbüse başvuran her iştirakçinin şeffaflık şartları altında taahhüt ettikleri sermayenin, halka açık adreslere gönderilmesi gerektiği bildirildi. 

Girişime dahil olacak yatırımcılar ile Binance de dahil olmak üzere desteklemek istedikleri şirketlerle bağımsız olarak mutabakat yapabilecek. Teşebbüse dahil olmak isteyen klâsik finans şirketlerinin halka açık kripto adreslerine fon aktaramayacağı için Binance yetkilileri, bu şirketlerle farklı bir muahede yapısıyla çalışmaya açık olduğunu da aktardı.

Yaklaşık 6 aylık bir yatırım süreci öngörülürken yapılan açıklamada iştirakçilerin teşebbüs sonunda kullanılmamış fonlarını yeniden halka açık adreslerden çekebilmesi sağlanacak.

Binance fona 1 milyar BUSD aktardı

Binance, Sanayi Kurtarma Girişimi’ne 1 milyar dolar ayırdığını söylerken önümüzdeki periyotlarda gereksinim duyulması halinde aktarılan fonun 2 milyar dolara çıkarılabileceğini taahhüt etti. Binance, 1 milyar BUSD varlığını, 0x043a80999cEe3711D372FB878768909fbE7F71E6 genel adrese aktardığı bilgisi de verdi. 

Girişime katılan şirketler hakkında da bilgi verilirken şimdiye kadar Jump Crypto, Polygon Ventures, Aptos Labs, Animoca Brands, GSR, Kronos ve Brooker Group üzere kripto alanında faaliyet gösteren şirketlerin yaklaşık 50 milyon dolarlık bir başlangıç sermayesiyle katılmayı taahhüt ettikleri duyuruldu. İştirakçilerin fon gönderdikleri adresler, önümüzdeki hafta yayımlanacak.

150 şirket dayanak için başvurdu

Yapılan açıklamada Sanayi Kurtarma Girişimi’ne şimdiye kadar yaklaşık 150 şirketin başvurduğu bildirildi. Teşebbüs içindeki her yatırımcı, yapılacak mutabakatları gözden geçirme hakkına sahip olacak ve aktardığı fonlarla hangi şirketlerin desteklenmesini istediklerini kendileri seçecek. 

Binance, son olarak teşebbüsün hedefinin dalın en yeterli teknoloji uzmanları ve girişimcileri tarafından kurulan ve sistematik ve piyasa risklerinden ötürü kısa vadeli finansal zorluklarla karşı karşıya kalmış, gelecek vadeden şirketleri desteklemek olduğunu söyledi. 

Desteklenecek şirketler ile ilgili genel kriterler ise yenilikçi ve uzun vadeli bedel oluşturma potansiyeli olan, şeffaf ve uygulanabilir bir iş modeline sahip, risk idaresine tam odaklı teşebbüsler olarak açıklandı.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/