ÜlkeKültür.com

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü tekrar diğer bahara kaldı

0 115

Bloomberg’in bildirdiğine nazaran Apple, bu yıl bir karma gerçeklik başlığını piyasaya sürmeyi planlıyor. Lakin teknik zorluklar nedeniyle daha uygun maliyetli olması planlanan artırılmış gerçeklik (AR) gözlüğünün geliştirilmesi süresiz olarak ertelenmiş durumda.

Apple’ın AR gözlüğünün, hem artırılmış gerçeklik hem de sanal gerçeklik ögelerini bir ortaya getiren karma gerçeklik başlığının piyasaya sürülmesinden sonra tanıtılması bekleniyordu. Lakin Bloomberg’in bahse yakın olduğunu söylediği şahıslara dayandırdığı haberine nazaran şirket, karma gerçeklik başlığının bu yıl piyasaya sürülmesinin akabinde bir de AR gözlük tanıtmayacak. Bu aygıt için planlanan tarih 2024 ya da 2025’in başları olacak. Yani bu yıl şirketin en az bir başlığı piyasaya sürmesi bekleniyor, lakin öteki geliştirmeler şimdilik askıya alınmış üzere görünüyor.

iPhone üreticisi yıllardır AR gayelerini gizlemiyor. Apple CEO’su Tim Cook, şirketin AR alanında büyük bir geleceğe hazırlandığını belirterek, bunun potansiyel olarak iPhone kadar değerli bir teknoloji olduğunu söylüyor ve geliştiricilerine bir dizi AR aracı sunuyor.

Apple yıllardır aygıtlarına artırılmış gerçekliği entegre ediyor. AR/VR gözlüğünün gaye çıkış tarihi kaymaya devam etse de şirketin 2023’te çok konuşulan bir karma gerçeklik başlığını piyasaya sürmesi kesin üzere görünüyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu ay içinde bir duyuru aktifliği beklerken, Bloomberg’den Mark Gurman, şirketin aygıtı Haziran ayındaki yıllık Geliştiriciler Konferansı öncesinde, ilkbaharda tanıtmayı hedeflediğini sav ediyor.

2023, PlayStation VR 2 ve Meta Quest 3 de dahil olmak üzere 2022’de beklediğimiz sanal gerçeklik başlıklarıyla dolu bir yıl olacak üzere görünüyor. Apple, karma gerçeklik geleceğinin neler getirebileceğine dair ipucu veren birçok AR atılımını zati ortaya koydu ve yıllardır kendi iPhone ve iPad’lerinde AR konusunda faal bir tavır benimsiyor. Bakalım Apple ortaya nasıl bir aygıt çıkaracak ve ne vakit tanıtacak. Bekleyip göreceğiz…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Tuzla Eşya Depolama - Bebek Takıları - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/