ÜlkeKültür.com

Apple’a bir USC-C darbesi daha: Avrupa’dan sonra bir ülke daha USB-C diyor

0 0

Avrupa Birliğinin USB Type-C kontağını cep telefonu üzere aygıtlar için mecburi standart haline getirmesinden sonra, birebir şeyi Hindistan da yapmayı planlıyor. Hindistan hükümeti, idare üniteleri ile gerçekleştirdiği son toplantıda, bu istikamette bir niyet kararı aldığını açıkladı.

Toplantıya Hindistan Teknoloji Enstitüsü (IIT) – Kanpur, Maharaja Agrasen Teknoloji Enstitüsü, Hindistan Sanayi Konfederasyonu, Hindistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu ve Etraf, Orman ve İklim Değişikliği Bakanlığı (MOEF) temsilcileri katıldı.

Hükümet, biri tüm akıllı telefonlar, tabletler ve uyumlu aygıtlar için, oburu ise düşük özellikli telefonlar için olmak üzere iki şarj sistemini standartlaştırmayı amaçlayan geniş kapsamlı istişareler yürütüyor.

Hindistan Elektronik Sanayileri Derneği’nden AJay Garg şunları söyledi: “Küresel olarak, geçiş USB-C temas noktalarına hakikat kayıyor, bu nedenle bizim de bunu benimsememiz mantıklı olacaktır. Elektronik kesiminde eski teknolojilerin kullanımdan kalkması çok sık rastlanıyor ve bu sefer buna hazırlıklı davranmamız gerekli.

Hindistan’ın 2021’de 5 milyon ton e-atık ürettiği ve bu alanda Çin ve ABD’nin akabinde geldiği kestirim ediliyor. Kaygılardan biri de, Avrupa Birliğinin geçişi gerçekleştirdikten sonra tüm eski telefonları Hindistan’a göndermesi.

Tıpkı Avrupa’da olduğu üzere, Hindistan hükümetinin kararı en çok Apple aygıtlarını etkileyecek. Ancak Apple’ın kanunlara uyma kelamı verdiği de biliniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya