ÜlkeKültür.com

Amazon, Prime üyeleri için muadil ilaç hizmeti sunacağını açıkladı

0 81

Investing.com – Amazon (NASDAQ:AMZN), aylık 5 dolar karşılığında 80 muadil ilaçtan oluşan seçili bir eser yelpazesi sunan yeni bir hizmet başlatacağını açıkladı.

RxPass ismi verilen yeni hizmet, Amazon için yeni bir gelir akışı ve RxPass için bir gereklilik olan Prime üyeliğini artırma fırsatı vaat ediyor.

Bu, Amazon’un beş yıl evvel PillPack’i satın alarak başladığı sıhhat bölümüne yavaş yavaş girişinin son halkası. Bunu 2020’de Amazon Pharmacy olarak tekrar markalaştırdıktan sonra, uğraşları geçen yıl birinci basamak sıhhat hizmeti sağlayıcısı One Medical’i 3,9 milyar dolara satın alarak bir vites yükseltti.

RxPass abonelerine, başka indirimlerle birlikte tıpkı fiyatsız 2 günlük teslimat hizmeti sunuluyor. Bununla birlikte bilhassa güçlü bir satış noktası, kolaylık vaadi olabilir: Şirket, sabit fiyatının, birden fazla eczanede fiyat karşılaştırmalarıyla tertipli olarak gayret etmek yahut sigorta sağlayıcılarından gelen ek ödemeleri hesaplamak zorunda kalanlar için cazibeli olacağını umuyor.

Amazon’un yıllık 60 dolarlık bir fiyatla abonelik sunmak için ne ölçüde bir iç sübvansiyon uyguladığı belirli değil; bu fiyat, kâr için çok az alan bırakıyor üzere görünüyor. Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Örgütünün sayıları, Amerikalıların reçeteli ilaçlar için cepten yaptıkları ortalama harcamaların, 2019’da yılda yaklaşık 164 dolar olduğunu ve kişi başına düşen toplam harcamanın 1.126 dolar olduğunu gösteriyor.

Amazon, yeni eserlerinin birçoğundaki kayıpları, ekseriyetle uzun mühlet tolere etmiş, küme seviyesindeki eksiklikleri Bulut barındırma işletmesi Amazon Web Services tarafından elde edilen yüksek kârlarla telafi etmiştir. Kuzey Amerika’daki e-ticaret işletmesi, dördüncü çeyrekte 400 milyon dolar faaliyet ziyanı ederken denizaşırı işletmesi, 2,5 milyar dolar ziyan etti.

Yazar: Geoffrey Smith

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - Nevşehir evden eve - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom