ÜlkeKültür.com

Almanya Başbakanı Scholz: “Avrupa ve Amerika’nın hoş günleri geride kaldı”

0 0

Almanya Başbakanı Olaf Scholz bu ay Çin’i ziyaret etti, Endonezya’da G20 Zirvesi’ne katıldı ve Vietnam ve Singapur’a ziyaret gerçekleştirdi. Ağır bir Asya gezisini tamamladıktan sonra Olaf Scholz, Süddeutsche Zeitung gazetesi tarafından düzenlenen iktisat forumuna katıldı ve Asya gezisiyle ilgili tecrübelerini paylaştı.

Olaf Scholz, dünyanın giderek çok kutuplu hale geldiğini ve tekrar yapılanma sürecinden geçtiğini, Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerinin istikrarlı büyüme, düşük enflasyon ve yüksek istihdam oranları üzere kusursuz ekonomik şartlara sahip olduğu vakitlerin sona erdiğini söz etti.

Scholz, onlarca yıl evvel Vietnam ve Endonezya üzere ülkelerin Avrupa ve Kuzey Amerika pazarları için ucuz mal üretirken artık dünyanın satılma gücü olan orta sınıf nüfusunun bir milyar arttığını tabir etti.

Alman iktisadının çok kutuplu bir dünyayla kontaklı olan değişikliklerden korkmaması ve bunun yerine hazırlıklarını tamamlaması gerektiğini belirten Scholz, globalleşme zıtlığının tehlikeli bir yanlış yol olduğunu yineledi ve Alman şirketlerinin dünyanın kalkınma potansiyeline sahip olan bölgeleriyle adil kurallar çerçevesinde daha fazla ticaret yapması davetinde bulundu.

Olaf Scholz ayrıyeten ABD’nin Joe Biden idaresiyle yeni bir hür ticaret muahedesine varmak için çok çalıştığını ve bunun sübvansiyonlar ve hami tarifeler etrafında bir rekabetten daha güzel olduğunu kaydetti.

Kaynak: Çin Memleketler arası Radyosu

Bu makale birinci olarak Hibya Haber Ajansı üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya