ÜlkeKültür.com

Alman milletvekilleri, iklim değişikliğiyle çaba için ette daha fazla KDV istiyor

0 3

BBC’nin BM’nin araştırmasına dayandırdığı haberine nazaran, et ve sütleri için beslenen hayvanların ürettiği metan gazı, karom salımlarının yüzde 14,5’ini oluşturuyor. Bu oran, seyahat araçlarının ürettiğinden daha fazlası.

Almanya’da gündeme gelen tasarı yasalaşırsa, et tüketimi ve büyük çiftliklerin arzı düşebilir.Ancak Tarım Bakanı teklife karşı.

Hristiyan Demokrat Partili Tarım Bakanı Julia Klöckner, hayvanların şartlarının geliştirilmesi konusundaki bir tartışmayı mennuniyetle karşıladığını, lakin çiftçilerin gelirlerinde bir azalmaya yol açabileceğinden, katma paha vergisindeki artışın izlenecek bir yol olamayacağını söyledi.

 

Almanya’da standart katma kıymet vergisi oranı yüzde 19, lakin et de dahil birden fazla besin unsurunda bu oran yüzde 7.

Sosyal Demokrat Parti, Hristiyan Demokratlarla koalisyon hükümeti ortağı ve Alman Yeşiller, geçen Mayıs ayındaki Avrupa Parlamentosu seçimlerinde büyük kazanımlar elde etti.

BM uzmanları, Batılı ülkelerdeki yüksek seviyelerde seyreden et tüketiminin, global ısınmayı hızlandırdığı görüşünde.

Metan gazlarının yanı sıra, çiftlik hayvanlarının otlaması için ormanların yok edilmesi de global ısınmayı hızlandırıyor.

Alman Die Zeit gazetesine nazaran, ortalama bir Alman vatandaşı yılda 60 kilo dolayında et yiyor ve bunun yalnızca yarısı sağlıklı seviye olarak kabul ediliyor.

Yılın birinci yarısında, Almanya’daki mezbahanelerde 3,9 milyon ton et üretildi ve kanatlılar dışındaki kesilen hayvan sayısı 29,4 milyonu buldu.

BBC

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan