ÜlkeKültür.com

Alibaba’nın bulut ünitesi, iş gücünü %7 azaltacak

0 145

Alibaba Group’un bulut kısmı işten çıkarmalara başladı ve Bloomberg News’in haberine nazaran toplam iş gücünü, yaklaşık %7 oranında azaltabilir.

Yeniden yapılandırma süreci, ünite önümüzdeki 12 ay içinde bir spinoff’a hazırlanırken başladı. Sürecin maksadı, bir vakitler süratle büyüyen işletmeyi sisteme sokmak. Birinci halka arz (IPO) da göz gerisi edilmiyor.

Bloomberg ayrıyeten birinci kestirimlere nazaran Alibaba Cloud’un bedelinin 30 milyar doların üzerinde olduğunu da ekledi. Bulut ünitesi, olgun iş modeli göz önüne alındığında halka arz için en büyük adaylardan biri.

CEO Daniel Zhang, geçen hafta analistlere bulut ünitesinin bir gün Alibaba’yı bile geçebileceğine inandığını söyledi. Bu iş kolu, 2022 yılında yaklaşık 12 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi.

Jefferies analistleri geçen hafta “Bulut işi nispeten bağımsız ve tüketiciye yönelik başka işlerden farklı.” dedi.

Susquehanna analistleri bugün yine yapılandırma sürecinin hissedarlar için uzun vadeli bir paha faktörü olduğunu söyledi.

Analistler, “Her şirket ek işletme ölçütlerini ortaya çıkarabilir ve ferdî iş ve finansman gereksinimlerine daha âlâ odaklanabilir.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking